Serencam zaman haberi | Ölümden kıl payı kurtulan taksici o anları anlattı

Ölümden kıl payı kurtulan taksici o anları anlattı

DÜZCE – Düzce’da park yeri halinde freni boşalan kamyon, çarptığı taksi durağını yıkıp direniş duvarını aşarak devrilmişti.

Kazada kamyonu serencam anda ayırt fail taksi şoförü sonuç anda yaptığı hamle ile hayatını kurtardı. Göçüm şoförü o anları anlattı.

Kaza, öğle saatlerinde Bahçeşehir bölgesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, Mehmet K., kullandığı 34 DERI 4121 plakalı kamyonu park ederek, öz ocağına gitti. Bu tam freni boşalan kamyon, debi ederek evvel taksi durağına çarptı, arkası sıra 5 metrelik şarampole uçtu. Üzerine gelen kamyonu görerek son anda ticari taksisi ile birlikte kaçan taksi durağı sahibi Uğur Keleş ise o anları anlattı. Keleş, “Ego arabanın içerisinde oturuyordum. Cuma Namazı vaktini bekliyordum. Bire Bir ses duydum. Kamyon geçmiş minibüse çarptı. Dorsesi birlikte yoğun olunca bu tarafa akıllıcasına yöneldi. Bize akilane geldiğini görünce arabayı çalıştırdım. Kornaya bastım. 5 saniyede olan tıpkısı şeydi. İlk kat zaman arabada oturdum. Normalde yazıhanede oturuyoruz. Cuma saatini beklediğim üzere arabada oturuyordum. Amma bu tırlar bu kamyon burada çalıştığı sürece bu normal. Kol iniyorlar, frene çok basınca şişiyor” dedi.

Ölen ve yaralananının olmadığı kazada ticari göçüm durağı ve kamyon hurdaya döndü.

Share: