TOKİ, 26 ilde 365 arsayı sarih artırmayla satacak

Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Şişko Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in birlikte aralarında bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı kilitsiz küreksiz artırmayla satışa çıkardı.

AA muhabirinin TOKİ’den aldığı bilgiye göre, basamak, tecim, endüstri, turizm üretim alanı, hususi ekol alanı, akaryakıt istasyonu, üstünkörü üretim, oto galericiler sitesi, park yeri ve istirahat alanları niteliğindeki arsalara, yüzdelik 25 peşinat 36, 48 ve 60 kamer vadeyle sahip olunabilecek.

Muhammen bedeli 4 milyar 721 milyon 272 bin 46 lira olan tahminî 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğündeki Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Kültürlü, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin Ağacı, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Çeltek ve Van’üstelik kâin 365 arsa boş artırmayla satılacak.

Açık müzayede, 12 Ilk Teşrin 2022 Çarşamba ve 13 Teşrinievvel Perşembe günleri saat 10.30’bile iki ayrı oturum halinde yapılacak.

Oturumlar, Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ayrıca “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden da teklif verilebilecek.

KDV’den affedilmiş, yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer önel

Alıcılar, hane, tecim, uran, turizm bünye alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzdelik 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer mehil ile sahip olabilecek. Ayrıca arsalar KDV’den affedilmiş şekilde satılacak.

12 Ekim 2022 Çarşamba haset saat 10.30’da yapılacak belirtik artırmada, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Yardımcı, Kayseri, Konya’bile kâin arsaların 13 Teşrinievvel 2022 Perşembe saat 10.30’daki vazıh artırmada ise Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Vazıh, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Mersin Ağacı ve Niğde’dahi kâin arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Satışa verilen arsalar beyninde Adana Çukurova’birlikte hane, Ankara Çankaya’üstelik basamak ve tecim, Antalya’de hane ile ticaret, Işıklı’bile turizm yapılış alanı, Elazığ’dahi ev-tecim alanları bulunuyor.

İzmir’bile satışa sunulan arsalar ortada sanayi, beledi göz alanı, aşağılık endüstri sitesi, tarım ve hane alanları üstelik bulunuyor.

Antrparantez İstanbul Başakşehir’bile göz ve tecim alanları satışa sunuldu.

Satışa ilişkin ince bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Share: