YANLIŞSIZ Fırka Takım Başkanvekili Ünal: “6’lı masa bize koalisyonları hatırlatıyor”

SELIM Tümen Takım Başkanvekili Idareci Ünal, “20 yıllık cüret ve denge bizi Türkiye’nin 100 yılına hazırladı. Tığ, Türkiye’nin 100 yılına, bakir yüzyılın lideri Recep Tayyip Erdoğan’la giriyoruz.” dedi.

Ünal, Osmaniye Tecim ve Uran Odası’nda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla basına sınırlanmış toplantıda tıpkısı araya geldi.

Osmaniye Öğretmenevi’nde eski milletvekilleri, bozuk memleket ve kaymakamlık başkanları ile mülaki Ünal, elan bilahare Osmaniye Belediyesini ülfet etti, Şehremini Eder Esmer ile görüştü.

Kankızıl Ünal, Ahmet Şekip Ersoy Ekin Merkezi’nde öğür teşkilatı 3’üncü rütbe toplantısında yaptığı konuşmada, YANLIŞSIZ Fırka siyasetinde “sorun adamı” kavramı olduğunu söyledi.

“Sevgili adamı”nın eskisi yahut yenisinin olmadığını ifade eden Ünal, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“20 yıldan beri biz iktidardayız ama 72 yıldan beri erk olamayan bir siyasi parti var. 72 yıldan beri iktidara gelemeyen bu siyasal parti, evcil seçimlerde Ankara, İstanbul ve İzmir’i kazanınca bire bir heyecana kapıldı. ‘Seçimi kazanabilir miyiz?’ umuduyla erk hazırlığı yapmaya başladılar. Bakın elan kudret hazırlığı yapıyorlar. Demin bu erk hazırlığı yapmaya çalışanlara baktığınızda bırakın kudret olmayı, kudret hazırlığı ika sürecinde üstelik beceriksizler. İktidar olma hazırlığı ika sürecinde birlikte beceriksiz olanlar, iktidar reşit, 20 yıldan beri bile bu ülkede kuvvet kendisine yiğitlik ve istikrarı sağlamış DOĞRU Öğür’ye bahis söylüyorlar. Ilk istinkâf etmek duymayı öğrenmeleri gerekir çünkü onların manzara ettiklerini biz gerçekleştirmişiz. SELIM Parti müesses ve kurulduktan 15 ay sonra YANLIŞSIZ Fırka iktidar ergin. 20 sene iktidarda işlemez olmak niteliksiz ayrımsız iş değildir.”

Ünal, 1960 ile 2002 yılları arasında 42 yılda 38 hükümet değiştiğini, bununla ülkenin 42 yılının heba olduğunu dile getirdi.

Ortalama görev süresi 1,5 yıl olan tıpkısı iktidarın hizmet, atılganlık, balans üretemeyeceğini, ülkeyi, ekmeği, refahı büyütemeyeceğini anlatan Ünal, şöyle bitmeme etti:

“38 şerha hükümet, kimi darbeyle birtakımı muhtırayla kimisi medya darbesiyle kimi TÜSİAD mektubuyla alaşağı edilmiş. Alaşağı edilen nedir? Alaşağı edilen hükümet dediğimiz özdek, bu milletin sandıkta görünme fail iradesidir, alaşağı edilen kendinden milletin kendisidir. Şimdi 2001’de bu ulus mevrut ‘Artık Türkiye’dahi tek molekül eskisi gibi olmayacak.’ demiş ve o günden bilahare 20 yıldan beri Türkiye atılganlık ve istikrar içerisinde Cumhuriyet’in 100. yılını mensur etmiş. Bu haddinden fazla şişman aynı öz. Zaman tığ Cumhuriyetimizin 100. yılına yürürken arkada 20 almanak güven ve abra var. 20 yıllık hararetli iktidarlık ve tüvana önderlik dönemi var.”

“6’lı masa bize koalisyonları hatırlatıyor”

Muhalefetin koalisyonlara alıştığını aktaran Ünal, şunları kaydetti:

“Bunlar koalisyonlara, modüler yapıya alıştı. Bunlar 3’lü, 4’lü, 5’li yapılara alıştılar. Bunlar 4’lü, 5’li yapılar ortada karışıklık çıkarıp çekişmelere, o çekişmeler esnasında bile bu ülkenin enerjisinin, fırsatlarının, gelişim yeteneğinin kaybolmasına alıştılar. O yüzden deminden tekrar 6’lı masayı kurdular. 6’lı masa bize koalisyonları, kaybolma yılları, çekişmeleri, anlaşmazlıkları, krizleri hatırlatıyor. Yahu siz henüz Libya tezkeresi üstüne anlaşamadınız.”

Ünal, milletin Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ı çok sevdiğini anlatım ederek, “Recep Tayyip Erdoğan’ı bulunmaz eden nedir? Bu milletin teveccühünün Recep Tayyip Erdoğan üzerinde tebellür etmesidir. Neden Recep Tayyip Erdoğan’a düşmanlar? Bu budun Recep Tayyip Erdoğan’ı çok seviyor ve yüzdelik 52 ile iktidara getiriyor diye bu büyüklüğünde düşmanlar.” diye niteleyerek konuştu.

“Tığ katiyen umutsuzluğa kapılmayız”

Kankızıl Ünal, karamsarlığa ve ümitsizliğe düşülmemesi gerektiğine dikkati çekerek, şu görüşleri dile getirdi:

“Tığ katiyen umutsuzluğa kapılmayız çünkü biz biliyoruz kim Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’da 70-80 yılın sorunlarını çözen liderlik ve çözüm kapasitesi, zaman yalnız Türkiye’nin sorunlarını çözmüyor. Çıktı küresel sorunları bile çözüyor. Tahıl krizi, hava mübadelesi, Rusya- Ukrayna Savaşı’nda arabuluculuk rolü… 30 yıldan beri çözülmeyen, Minsk Üçlüsü’nün çözemediği Karabağ sorununu ki çözdü? ‘İki heybet, tek budun’ anlayışıyla Türkiye ve Azerbaycan çözdü. 15 Temmuz’dan sonraları derhâl güneyimizde oluşturulmak maksut yıldırı koridorunu kim parçaladı? Türkiye parçaladı. Bizim erdemli bir sorun nakız kapasitemiz var. 20 yıllık cüret ve balans bizi Türkiye’nin 100 yılına hazırladı. Tığ, Türkiye’nin 100 yılına, yeni yüzyılın lideri Recep Tayyip Erdoğan’la giriyoruz.”

Branş kolalama girerek 2023’e ve Türkiye’nin eskimemiş yüzyılına akın etmek kadar bir sorumluluklarının olduğunu anlatan Ünal, “Türkiye, istihsal yeteneği, ihracatı, büyümesi, istihdamı, kayırıcı kaynağı ve jeopolitik konumuyla ‘dünyanın kalbi’ tıpkısı coğrafyadır. Bütün bu krizler bittiğinde, Türkiye bilcümle ülkelerden kıpırdak ve zait tıpkısı şekilde ayrışmış olacak. Bundan sakıncasız olun.” ifadelerini kullandı.

“Osmaniye büyükşehir koyulmak istiyor”

Ünal, Osmaniye’nin tahaccüm arzusuyla “kabuğuna sığmadığını” vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Büyükşehir almak, daha adam olmak, denizlere ağmak istiyor. Bu haddinden fazla eşsiz bire bir özdek. Ayrımsız şehir istihsal kapasitesini arttırmak, eskimemiş OSB’ler bina etmek, yıpranmamış teşvikler istiyor. Bundan elan nadir tıpkısı molekül mümkün mi? Burada zer olan, bu heyecanı fark etmek, insanların kendi şehriyle ait tıpkısı hayalinin olması, bu şehrin evlatlarının özlük şehirlerini ayağa kaldırma çabasıdır. Birileri kadar şehrinden, ülkesinde nefret yazar, ‘Türkiye benzeri hekim kaybetti, Türkiye tıpkısı mühendis kaybetti.’ etmek hesabına ‘Ben rüyalarımı kendi şehrimde görüyorum, özlük şehrime sevdalıyım.’ diyebilmek, o şehri her yönüyle sevebilmektir denk olan.”

Toplantının arkası sıra esnaf ziyaretinde kâin Ünal, elan sonra güzeşte yıl 26 Nisan’bile El-Yıldırım Operasyonu’nda martir olan Piyade Kontratlı Er Mustafa Çalım’ın babaevini müzakere etti.

Share: