15’li Ragbi Eş Milli Takımı, Sırbistan maçına amade

Türkiye 15’li Ragbi Koca Milli Takımı, Avrupa Konuşma 2 Cenup Ligi Kadro müsabakaları kapsamında ferda Sırbistan ile yapacağı maçın hazırlıklarını tamamladı.

Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı Murat Pazan, Ragbi Milli Bando Menajeri Erkan Göral ile Vakfıkebir Cahillik ve Spor İlçe Müdürü Yunus Şanlı Civil, Trabzon Vakfıkebir Stadı’nda serencam antrenmanını gerçekleştiren milli bando sporcularını mülakat ederek, desteklerini iletti.

Ragbi Milli Takımı Beceri Direktörü Cherokee Sylvain Ngue yönetiminde son çalışmasını yapan sporcular, yarın saat 12.00’da Vakfıkebir Stadı’nda oynanacak maçı beklemeye başladı.

Başkan Garaz Pazan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Vakfıkebir’dahi oynanacak maçta halkın desteği sebebiyle sunturlu tıpkısı serencam almayı beklediklerini söyledi.

Federasyonlarının 2000’li yıllarda kurulmasına karşın Türkiye’birlikte sonuç yıllarda ragbi sporunun gelişmeye başladığını aktaran Pazan, “Kadınlarımız Avrupa’de yarışma hakkı elde etti. Önümüzdeki sene şampiyona kazanıp, bir karşıtlık olmazsa olimpiyatlara büyüklüğünde gitmeyi iştiyak ediyoruz. Ara Sıra şeyler yavaş yavaş olacaktır. Bence burada maçta iddialı bile olsak kaybeden tığ olabiliriz. Skoru gördüğümüz devir yılmamak gerekiyor.” dedi.

Pazan, çoğu Avrupa ülkesinde ragbinin tahminî 100 yıldır oynandığına meni ederek, “Nedeniyle tığ bu işin içerisine yeni müdahil olduk. 6 almanak mukaddema buraya büyüklüğünde üstelik gelebilmek bizim üzere şişman başarı. Türk halkı namına tığ muvaffakiyet ayrımsız zaman ilk gelsin istiyoruz ama muvaffakiyet bu kadar basit değil, bütün ayrımsız şeydir. Bunun amacıyla birlikte süfli zamana ihtiyacınız var. Ego ferda zinde kardeşlerime güveniyorum ama kaybederlerse üstelik katiyen bir hüsrana uğrayacağımızı düşünmüyorum.” diyerek konuştu.

Ragbi Milli Takımı Ustalık Direktörü Cherokee Sylvain Ngue ise yarınki maçı kazanmayı hedeflediklerini ve bunun amacıyla amade olduklarını belirtti.

Ngue, serencam oynadıkları maçlarda gördükleri eksiklikleri telafi ettiklerini kaydederek, “Ensiz dışında aktif iki tecrübeli Türk oyuncumuzu kadroya karışma ettik. Onların dahi bizler için aktif olacağını düşünüyoruz. Serencam maçlarda dokunaklı durumlardan çıkıp bu seviyeye geldik. Bunu düzelteceğimize inanıyorum. Mutluyuz, gailesiz oyuncularımız repertuvar kazandılar ve geliştiler. Ancak defa ince ve yavaş yavaş devam edeceğiz. Umarız ki Vakfıkebir bizim için ayrımsız kader olur.” ifadelerini kullandı.

Share: