25 derecelik alaz farkı sonucunda aktarlarda yoğunluk oluştu

25 derecelik yalaz farkı sonucunda aktarlarda yoğunluk oluştu

Sonbaharda üst direnci arttıran mahsulat umu görüyor

Aktar Koray Özkılıç:

“Bitkilerden da destek almamız gerekir”

“Bitkileri çay kadar demlediğimizde vücudun savunmasını artırıp, kırgınlığı azaltırız”

“Çocuklarımıza bu kış çaylarından içirmemiz gerekir”

ESKİŞEHİR – Eskişehir’dahi günlük 25 derecelik şule farkı insanlarda hastalıklara ve eğin kırgınlıklarına hastalık olurken, vatandaşlar cisim direncini arttırmak üzere bitkisel ürünlere başvuruyor.

Sonbaharın gelmesiyle yurdun benzeri kısmında havaların hissedilir biçimde soğudu. Eskişehir ‘de havası soğuyan illerin başında geliyor. Son dönemlerde sabah saatlerinde bir lahzada aceleten 0 kademe olan çekicilik sıcaklıkları, öğle vakti saatlerine doğru 20 dereceye büyüklüğünde yükseliyor. Havanın değişkenliğinden kıran hangi giyeceğini birlikte değişmeyen vermekte takı çeken vatandaşların başı enflüanza, nezle kabilinden sevimsiz algınlığı hastalıkları ile dertte. Bu hastalıklardan gücük sürede ayrılmak isteyenler aktarlarda bahir oluşturuyor. Üst direnci artıran iz ve çayları tüketen insanlar, bu yolla hastalıklardan uzak durmayı hedefliyor.

“25 derecelik ayırt güceniklik, bezginlik meydana getirir”

Kaba hava geçişleri sonrası vatandaşların dükkanında çokluk oluşturduğunu ifade fail aktar Koray Özkılıç, bitki çayları başta tutmak amacıyla eğin direncini artıran ürünlerin faydalarına değindi. Bu dönemde beden direncinin öneminden bahseden Koray Özkılıç, “İnsanlar son dönemlerde sabahleyin 0 kademe gelgel sıcaklığında işe geliyorlar, öğlene kadar hava 25 dereceye kadar yükseliyor. Bu 25 derecelik fark eş vücudunda gücenme, fütur meydana getirir. Bu durumu üzeri savunmasını arttırarak engelleyebiliriz. Natürel beslenip, bitkilerden de destek almamız gerekir. Bunları kullandığımızda vücudun savunması artacak, savunması ve antioksidan özelliği artan vücudun dahi direnci da gelişecektir. Sayacağım bitkileri öz kabilinden demlediğimizde vücudun savunmasını artırıp, kırgınlığı azaltırız. Zencefil, hint safranı, havlıcan, tarçın, karanfil, kuşburnu, kebabiye ve bunların ekinizya ve ıhlamuru karıştırdığımızda meydana mevrut öz cisim direncimizi artırır. Grip, nezle ve itici algınlığında vücudun direnci azaldığı için bu çay direnci artıracaktır. Alelhusus ekol çağındaki çocuklarımıza bu kış çaylarından içirmemiz gerekir” diyerek konuştu.

Share: