37 almanak çiftin 21 almanak dikiş mesaisi

37 yıllık çiftin 21 yıllık terzilik mesaisi

Mustafa Nazlı, en nazik yardımcısı eşi Afsun Nazlı ile gelişigüzel hem çocuklarına hem da çevresindeki insanlara ocak dayanışmasının genişlik iyicene örneğini sergiliyor

KAHRAMANMARAŞ Kahramanmaraş’ta 21 yıldır ayrımsız dikici atölyesinde ekmeğini kazanan terzi Mustafa Baylan, arz büyük yardımcısı eşi ile alay malay hem çocuklarına hem birlikte çevresindeki insanlara karı dayanışmasının bildirme domuzuna örneğini sergiliyor.

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde dinamik dikişçi Mustafa Nazlı (63), 37 yıllık eş Sihir Baylan ile tıpkısı atölyede 21 yıldır terzilik yapıyor. Nikah töreninde verdikleri ‘dolgunca günde, zehir günde gelişigüzel olma’ sözünü sara aile dayanışmasının sunma güzel örneğini hem çocuklarına hem de çevrelerine sergileyen çift, yoz dükkanlarında alay malay çalışıyor. Hayatın herhangi bir alanında birbirlerine destek olan 3 yavru sahibi Baylan çifti, el birliği ve çalışma azimleri ile hayatın yükünü birlikte omuzluyor. Mesai azimleri ile mail çevresinin takdirini kazanan Nazlı çifti, havale usulü aldıkları giysileri ahali emeği göz nuru dökerek müşterilerine konfirmasyon ediyor.

İlk etapta evde diktiği giysilerle kocasına yardımcı olduğunu anlatan Afsun Nazlı, henüz sonraları atölyeye gelerek eşine yardımcı olmaya başladığını anlattı. Nazlı, “21 yıldır eşim ile alay malay çalışıyorum. Biz eşim ile 7 devir 27 saat birlikteyiz ve ego bu halimden mutluyum. Allah razı olsun eşim de çok ihatalı tıpkı koca. Birlikte benzeri işi başardığımıza inanıyorum. Domuzuna amal çıkarttığımıza inanıyorum. Ev birliğinin seçkin devir bereketli olması her aha kudretli olmamızın temelidir. Geçmiş ailede bağlantı sonradan işte bağlantı. Bizim domuzuna bire bir iş birliğimiz var” dedi.

50 yıllık dikiş geçmişinin 21 yılını eşi ile geçirdiğini belirten Mustafa Nazlı ise, “Ego eşim ile çalışmaktan hava mutluyum. Eşim bana seçme devir koruyucu oldu ve işimizin bol aynı şekilde bitmeme etmesinde payı iri” diyerek konuştu.

Share: