48 almanak eşini boğazından bıçaklayarak öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet

BOLU’da, 48 yıllık eşi Fer Yiğitlik’i (71) boğazından bıçaklayarak öldürdüğü suçlamasıyla yargılanan Mehmet Yiğitlik (81) ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı.

Olay, sabık sene april ayında Bahçelievler Mahallesi Aycan Sokak’ta meydana geldi. Mehmet Yiğitlik ile 2 yavru annesi eşi Aydınlık Yiğitlik beyninde ağız dalaşı imdi. Tartışmanın büyümesi üzerine mutfakta mevcut bıçağı düzlük Mehmet Yiğitlik, 48 almanak eşi Nur’u tekraren bıçakladı. Fer Yiğitlik’in müzaheret çığlıklarını duyan sokaktaki sililik görevlisi, durumu 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirdi. Polis ekipleri, adrese geldiğinde Işıklı Yiğitlik’i yerde kanlar süresince, Mehmet Erdem’i ise başında beklerken buldu. Hastaneye kaldırılan Işıklı Yiğitlik hayatını kaybetti. Olayın peşi sıra gözaltına alınan Mehmet Yiğitlik, tutuklandı.

Mehmet Yiğitlik için Bolu 1. Gösterişli Ukubet Mahkemesi’nde ‘Canavarca hisle veya ezinç çektirerek öldürme’ ve ‘Eşi kasten vurmak’ suçlarından sevgili açıldı. Davanın zaman tanıdık karar duruşmasına vakfedilmiş maznun Mehmet Yiğitlik ve avukatı katıldı. Duruşmada son sözleri sorulan Mehmet Erdem, suçu çetin kımıldatma altında işlediğini, eşinin kendisini aldattığını kanıt ederek, “Amacım mıhlamak değildi. İlk bıçağı o bana doğrulttu. Elinden almak için uğraş ettim ve kolumdan yaralandım. Habbe içi karanlıktı, çakıyı seçkin salladım. Ben yaşlı birisiyim ve şeker hastasıyım. Tahliye kararı verilmesini istiyorum.” dedi.

Mahkeme heyeti, Mehmet Erdem’i ağırlaştırılmış müebbet mahpushane cezası ile cezalandırdı.

Share: