5 belirgin poliklinikte günde bin 500 hastaya bakılıyor

5 yalınlık poliklinikte günde bin 500 hastaya bakılıyor

Kayseri Şehir Hastanesi poliklinikleri ile bölgeye onma dağıtıyor

KAYSERİ Kayseri Site Hastanesi Ayn Kliniği’nde günde bin 500 hastaya hizmet verilirken, ayda yapılan 100 lazer ameliyatı ile hastalara iflah dağıtılıyor.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan yoluyla açılışı gerçekleştirilen ve Türkiye’nin 5. site hastanesi olan Kayseri Kent Hastanesi, açıldığı günden bu yana hem Kayseri’dahi hem de mıntıka şehirlerdeki hastalara iflah dağıtıyor. Göz kliniğinde günde bin 500 ayaktan pestil otama edilirken, mahiye üstelik 100 lazer ameliyatı yapılıyor. Son teknoloji cihazlar ile hizmet veren kliniğin yönetimsel ve eğitim sorumlusu Doç. Dr. Ender Sırakaya, “Kliniğimizde günce sayı farkı bin 500 parasız girişi oluyor. Kliniğimizde şuan 18 uzman, 5 doçent, 1 mir asistan ve 11 araştırma görevlisi hekimimizle hastalarımızı tetkik hizmeti vermekteyiz. Kliniğimizde 10 polikliniğimiz bulunmaktadır. bu polikliniklerde hastaların umumi ayn muayeneleri dışında şayet izlem mucip bire bir genişlik varsa ilgili birimlerimiz eliyle takipleri yapılmaktadır. Retina, kornea, glokom, üveya, şaşılık ve gözkapağı ile ilgilenen oküloplasti birimi bulunuyor. Bunların dışında er doğan çocuklarımızın ayn taramaları ve muayeneleri dahi birimimizde takibi yapılıyor” ifadelerini kullandı.

Sırakaya, “Aylık averaj 100 kadar lazet ameliyatımız olmaktadır. Günlük averaj 50 büyüklüğünde katarakt ameliyatı yapıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar elden Kayseri içinden değil, mekân illerden ve birçok uzak ilden bile refere edilmiş hastaların ameliyatları yapılmaktadır. Teknolojinin akıbet olanaklarını kullanıyoruz. Maşa ve fiziksel koşullar açısından her yetersizliğimiz bulunmamaktadır. Burada herkes özveriyle çalışıyor ve yaptığımız işi çokça istekle yapıyoruz. Baktığımız sayrı sayısı haddinden fazla çok gelebilir ama işimizi bayıla bayıla yaptığımız üzere bu konudan de gayet memnunuz. Gözle ilgilendiren tıpkı yüklülük yaşanıldığı devir Kayseri Kent Hastanesine güvenerek ve problemleri çözeceğimize inanarak gelebilirsiniz. Uzun muayeneler burada hekimlerimiz tarafından yapılır. İlgili birimlere gerekseme varsa o birimlerdeki hekimlerimiz değerlendirir. Planlanan ameliyatlarda yeryüzü kudretli şekilde yapılır. Bu konuda emniyetli olabilirsiniz” şeklinde konuştu.

Share: