6’lı masa üyesi genel başkandan haddinden fazla kemiksiz namzetlik açıklaması

Demokrat Öğür (DP) Genel Başkanı Gültekin Tevazulu, toplumsal medya hesabında gündeme ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Elan ilk “Ben Kılıçdaroğlu’nun adaylığına hamam bakarım. Bu masanın oluşumunda kebir katkılar sağlayan CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu tabii olarak de isterse hakkıdır. Bu manada bizlerde lazım desteği veririz” ifadeleriyle Kılıçdaroğlu’nun adaylığına yeşil çerağ yakıcı Tevazulu, 2023 seçimlerinde altılı ganyan masanın belirleyeceği adayla ait özen calip bire bir açıklama yaptı. Tevazulu, “Adayın ‘Altılı Masa’ içinden çıkması gerektiği kanaatindeyiz.” ifadelerini kullanırken bu kıymetlendirme akıllara Kılıçdaroğlu’nu getirdi.

Tevazulu, açıklamalarında şunları söyledi:

“Biz, baştan uçlara raporlu siyasetin merkeze geleceğiniz düşünüyoruz. ‘Ötekisi olmayan’ ayrımsız siyasal geleneğiz. Türkiye’birlikte meskenet, maalesef mihman kuzuluk geliyor. Devletin büyüklüğü, etkinliği ile denktir. Binaların büyüklüğü ile değil. İnsanların zat karşı terinin karşılığını alabildiği tıpkı iklimi rekzetmek gerekiyor.

“ADAYIN ‘ALTILI MASA’ İÇİNDEN ÇIKMASI GEREKTİĞİ KANAATİNDEYİZ”

Hoppadak düşün birlikteliği fethetmek yetmez, duygudaşlık de gerekir. Adayın ‘Altılı Masa’ içinden çıkması gerektiği kanaatindeyiz. Usulsüzlük, MGK marifetiyle ülkemizin güvenliğini gözdağı fail birinci umde adına tanınmalı. Birliğimizin ve beraberliğimizin temeli, bedel yurttaşlık hukukudur.

“TOPLULUK İTTİFAKI’NIN YEGÂNE HEDEFİ VAR”

Halk İttifakı’nın bir tane tıpkı hedefi var; Sayın Erdoğan ve mail çevresinin iktidarını devam yol açmak. Biz, ahbap-çavuş ilişkileri ile siyasetimizi belirlemeyiz. Yolunuz Beştepe’ye çıkıyorsa yönleme kullanmanız kâfi. Bu kere, Demokrat Öğür’nin üzerinden geçmez.

“KAYIT DIŞINA ÇIKMIŞ BİR ORAN MEKANİZMASI VAR”

Taşıt dışına hamiş bire bir kerem mekanizması var. Yeryüzü basiti, Hayat Fonu aldı altında hangi kime satıldı, kime verildi; bu konuda zinde bilgiye ehil değiliz. Bozma ergin bire bir izzet yapısı var. ‘Kuvvetlerin uyumu’ diye niteleyerek bire bir güç gelişigüzel şeyi kontrol ediyor; yürütmeyi üstelik yasamayı da yargıyı dahi…”

“KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIĞINA SICAK BAKARIM” DEMİŞTİ

Tevazulu, henüz önceki CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun adaylığına şüphesiz baktığıyla ilgilendiren benzeri soruya, “Ben Kılıçdaroğlu’nun adaylığına hamam bakarım. Bu masanın oluşumunda mefret katkılar sağlayıcı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıksız namına üstelik isterse hakkıdır. Bu manada bizlerde muktezi desteği veririz” yanıtını vermişti.

6’lı masa 5’inci yol toplandı! Liderlerden izah

 

İmamoğlu: Cumhurbaşkanlığı adaylığı gündemimde bulunmayan

 

Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması

 

Akşener’den ‘Cumhurbaşkanlığı adaylığı’ açıklaması

 

Share: