Adana’daki cinayetle ilgilendiren tutuklanan maznun iki ahi bilge karşısında

Adana’nın hat Çukurova ilçesinde arkadaşlarını bıçaklayarak öldürdükleri gerekçesiyle tutuklanan iki kardeşin “bilerek kanlı” suçundan müebbet mapus cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.

Adana 4. Okkalı Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Mehmet Şans’ı öldürdükleri gerekçesiyle tutuklanan sanıklar M.E. ile ağabeyi M.E. cezaevinden Curcunalı ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Canip avukatları mahkemede amade bulundu.

Hakkındaki iddialar hatırlatılarak savunması alınan sanık M.E. görüngü haset intizar etmek için Osmaniye’den Adana’ya geldiklerini ve öldürülen Mehmet Şans’ın kendisinden cep telefonunu istediğini belirtti.

Talih’ın barda taşkınlık yaptığını öne süren M.E, “Mehmet Kader elan sonra kardeşimden cep telefonunu aldı ve et kafalı vermedi. Tıpkısı müddet sonraları kendisi dışarı bundan sonra. İçeri geldiğinde çatışma yaşanmış haldeydi. Kendisine ‘kardeşimin telefonunu izansız’ ver dediğimde ‘bana dışarıda 20 güç saldırdı siz neyi balkı ediyorsunuz’ diye bana mir attı. Bu tam benim gözlüğüm kırıldı. Tığ cidal etmeye başladık. Mehmet Talih bana bıçakla saldırdı. Bu sırada yanıma mevrut kardeşim M.E. de kavgaya dahil oldu. Öldürülen, daima kardeşimi kımıldatma ediyordu. Tıpkısı süre sonra yaşanan arbedede maktulün ‘bana cankurtaran çağırın’ diye bağırdığını duydum. Maktulün ölümüne ben neden olmadım. Cürüm işlemedim. Tahliyemi ve beraatimi murat ediyorum.” ifadesini kullandı.

Diğer sanık M.E. da suçlamaları kabul etmeyerek tahliye ve beraat talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, maktulde meydana gelen yaralanmanın, kaç stoper aletle meydana geldiğinin tespiti için rapor alınmasına, sanıkların alıkonulma halinin devamına ve tanıkların dinlenilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Merkez Çukurova ilçesinde 12 Mayıs’ta barın çıkışında bıçaklanarak yoğun yaralanan Mehmet Kader, kaldırıldığı Adana Kent, Eğitim ve Araştırma Hastanesinde müdahaleye karşın kurtarılamamıştı. Olayla ilgili kardeşler M.E. ve M.E. tutuklanmıştı.

Share: