Afyonkarahisar’da “MXGP Of Türkiye”nin hazırlıkları tamamlandı

Afyonkarahisar Belediye Reisi Mehmet Kabadayı, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 31 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde kentte düzenlenecek Türkiye MotoFest ile Acun Motokros Şampiyonası Türkiye etabının (MXGP Of Türkiye) hazırlıklarının tamamlandığını belirtti.

Yiğit ile Türkiye Motor Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde incelemede bulundu.

İncelemelerin arkası sıra basın mensuplarına açıklamada bulunan Zeybek, MXGP’nin finali ve ihsan töreninin Afyonkarahisar’dahi yapılacağını söyledi.

Pistte ve alandaki çalışmaların tamamlandığını dile getiren Zeybek, şöyle konuştu:

“Türkiye ve dünyadaki motor tutkunlarını aynı araya getiren MXGP Of Türkiye ile Türkiye MotoFest, 31 Ağustos-4 Ilkgüz’da şehrimizde düzenlenecek. Organizasyon kapsamında 10 ünlü sanatkâr da konser verecek. Tığ, şampiyonaya, konserlere ve mütenevvi etkinliklere hazırız. Afyonkarahisar ve çevre illeri şehrimize davet ediyoruz.”

“250 bin ziyaretçi bekleniyor”

Yiğit, 5 bölüm sürecek festivali Afyonkarahisar’a kazandırmış olmanın gururunu yaşadıklarını vurguladı.

Şampiyonanın yapılacağı tarihlerde kentteki otellerin dolacağını aktaran Efe, “Bu yapılanma şehrin ekonomisine kırıcı katkılar sunacak, bundan şüphemiz yok. Sabık yılki organizasyonda Afyonkarahisar’üstelik 160 bin civarında seyirciye ulaştık. Bu sene ise ödül töreni üstelik burada olacağı üzere çıta az buçuk daha yükseldi. Yaklaşık 250 bin ziyaretçi ağırlamayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.Share: