Altay-Yılport Samsunspor maçının arkası sıra

Spor Göt 1. Lig 2022-2023 sezonu önceki hafta küşat maçında Yılport Samsunspor’a zat sahasında 2-0 yenilen Altay’ın teknik sorumlusu Kat Yılmaz, “İlk maçta sonuç kırıcı amma biz oyundan futbolcuların verdiği, emekten haddinden fazla memnunuz.” dedi.

Yılmayan, maçın arkası sıra düzenlenen basın toplantısında pik huzursuz başladıklarını, Yılport Samsunspor’un ise maça etkin başladığını söyledi.

Golü yedikleri dakikaya kadar maçta üstünlüğün ellerinde olduğunu belirten Yılmaz, “Şansızlık, biraz birlikte konum hatası gol oldu. İptal oldu, sonradan Video Yardımcı Hakem (VAR) sisteminden gol oldu. 2. nısıf pik ferah başladık. Duran toplarla birçok pozisyona girdik. Oyuna ayrımsız forvet elan soktuk. Huysuz atakla akıbet anda 2. golü yedik. İlk maçta serencam dağ amma tığ oyundan futbolcuların verdiği, emekten çokça memnunuz. Taktik ve beceri yerine yüreklerini sahaya yansıttılar.” dedi.

Yılport Samsunspor Maharet Direktörü Kortej Ölçü Bektaş ise el ayrımsız maç olacağını bildikleri anlatım etti.

Maça çokça bol hazırlandıklarını anlatan Bektaş, şunları kaydetti:

“Hafta amacıyla çalıştıklarımızın aynısını bugün maçta baştan muammer olduk. Yaptığımız dümdüz hatalarla rakibe çok sayıda fırsat verdik. Ayrımsız dahi rakibin sunma bereketli yaptığı özdek duran ve detaylı toplardan dönen toplar, buna dahi çok fazla okazyon verdik. Savunmamız gani durdu ve direnç gösterdi. Bu kadar hareketli tıpkısı defans eden rakibe alın, sayısızca fırsat kaçırdık. 4-5 şerha vesile vardı. Gol atmamız gerekiyordu. Çokça şükür 2. golü bulduktan sonra maçı koparmış olduk. Bizim için mefret olan buradan 3 puanla dönmekti onu başardık. Oyuncularımı kutluyorum.”

Bektaş, Altay’lı futbolcuların sahada çokça güzelce savaş verdiklerini sözlerine ekledi.

Share: