Annesinin obsesif aşkı öldürdüğü 15 yaşındaki Büşra’ya ezinç etmiş

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde 8 Ekim’üstelik tripleks binanın ikinci katındaki evde çıkan yangına itfaiye müdahale etti. Yangını söndüren itfaiye aracı erleri, Büşra Kabataş’ın donmuş bedenen karşılaştı. İnceleme sonrası Kabataş’ın cesedi, ölü açımı için morga götürüldü. Lise öğrencisi Kabataş’ın ölümü konusunda polis güçleri, serbest yetenekli sormaca başlattı. Delillerden yola sâdır ekipler, kıya olabileceği ihtimali üstünde durdu. Ekipler, yangının, Büşra Kabataş’ın öldürülmesinin arkası sıra delilleri esmerleştirmek amacıyla çıkarıldığını tespit etti.

ANNESİNİN PLATONİK AŞKI ÖLDÜRMÜŞ

Polis Güçleri, Kabataş’ı öldüren kişinin esas Aylin Çetin’e platonik amor besleyen T.Y. olduğunu belirledi. Savuşma hazırlığındaki T.Y., olaydan sonra Tokat’a gitmeye çalışırken yakalandı. Gözaltına alınan T.Y., ‘canavarca hisle ve azap çektirerek öldürme’ suçlamasıyla sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

ANNESİNİ MIHLAMAK İÇİN GELMİŞ

Polisin yaptığı incelemede; T.Y’nin, olay hesabına yanıcı husus, çamaşır ipi, koli bandı ve elektroşok cihazı ile geldiği belirlendi. Polis Güçleri, T.Y’nin ayrıntılı süre lüp önünde gözlem yaptığını tayin etti. T.Y’nin, Aylin Çetin’i mihlamak için geldiği fakat burada karşılaştığı Büşra Kabataş’ı öldürdüğü belirtildi.

BOĞDUKTAN BILAHARE YORGAN ÖRTÜP YAKMIŞ

Evin önünde bekleyen T.Y’nin, okula gitmek için kapıda ayakkabılarını giyen Kabataş’ı görüp yakaladığı, ardından odasına götürerek bıçakla yaraladıktan sonraları boğduğu, emsal örtüp birlikte getirdiği yanıcı maddeyi konusunda dökerek yaktığı öğrenildi.

YANGINI ÇIKARMADAN ÖNCE TENDÜRÜST KIZIN SAÇLARINI KESMİŞ

İncelemede ayrıca yatağın bazen noktalarında yanıcı husus bulunduğu ve kutusunun Büşra Kabataş’ın ellerine tutuşturulduğu belirlendi. Olay yeri tetkik raporunda ise Kabataş’ın vücudunun çeşitli yerlerinde, döş bölgesi ağırlıklı atılmak amacıyla, 20’den aşkın bıçak yarası olduğu, T.Y.’nin yangını çıkarmadan önce gailesiz kızın saçlarını kestiği belirtildi.

BÜŞRA’NIN ABLASI, KATİLİN YANINDAN GEÇMİŞ

T.Y.’nin, cinayeti işlemeden evvel evin çevresinde gözlem yaptığı anlar ise asayiş kameralarına yansıdı. Defa kenarında Aylin Çetin’in gelmesini bekleyen T.Y’nin yanından, Büşra’nın ablası Başak Kabataş’ın evden çıktıktan sonra geçtiği görülüyor. Yine görüntülerde Başak Kabataş’ın, T.Y’yi ortada olmaksızın yoluna bitmeme ettiği anlar saha aldı.

“AMACIM AYLİN’İ EVİNDE TEK BAŞINA BEKLEMEKTİ”

Müddeiumumilik ifadesi ortaya sâdır T.Y’nin, “Derince’deki evimden çıktığımda, aynı ay geçmiş marketten aldığım 2 skor mangal tutuşturucu jeli, ablamın evinde boşta duran 3-4 çıngı halindeki 3 metre uzunluğundaki çamaşır ipini, atkımı ve daha geçmiş internetten satın aldığım elektroşok cihazını yanıma aldım. Gebze’ye vardığımda marketten koli bandı aldıktan sonra, bire bir pansiyona anbean geceyi geçirdim. Saat 06.30’dahi uyandım ve hazırladığım eşyalarımı yanıma alarak, bir pastaneye kahvaltı yapmaya gittim. İşlerimi tamamladıktan sonra Aylin’in evine gitmeden ilk 15-20 zaman oyalandım. Buradaki amacım; Aylin’in kızlarının evden gitmesi ve kendisini evinde yegâne başına beklemekti. Aylin’in 2 kızının da kaçta işe ve okula gideceğini bilirdim” dediği öğrenildi.

“SUSMASINI SÖYLEDİM, BAĞIRMAYA BITMEME ETTİ”

İfadesinin devamında T.Y, “Habbe uğrunda beklerken, Büşra’nın ablası Başak, bulunduğum içtima önünden geçerek işe gitti. Bu sırada Büşra’nın bile okula gittiğini anlayış ederek, evin kapısına gidip beklemeye başladım. Bu sırada Büşra elbiselerini ve ayakkabılarını giymiş benzeri vaziyette apartman kapısından dışarıya çıkıyordu. Büşra beni görür kör bağırarak, bana ‘Ne işin var burada’ deyince koygun ile ağzını kapattım. Çipo kapıdan içeriye sokarak, koluna girdim ve oturdukları daireye çıkardım. İçeriye girdikten bilahare Büşra’ya susmasını söyledim ama bağırmaya devam etti. Kul gine Büşra’ya ‘Sus annen ile görüşüp, gideceğim’ diye söyledim. Fakat susmayınca Büşra’yı odasına götürerek, yatağına yatırdım. Sonrasında yanımda getirdiğim elektroşok ile Büşra’nın bellek bölgesine bayılması için birkaç kat tuttum. Bayılmayınca Büşra’nın konusunda çıkarak, ağzını önceki argaç ile sardım, sonrayda izole bant ile üstünü bantladım” dedi.

“ÜZERİNE DÜŞTÜM, BIÇAĞIM BOĞAZINA SAPLANDI”

İfadesinde Büşra’yı öldürmek istemediğini sav fail T.Y. şöyle devam etti: “Ellerini ve ayaklarını yanımda getirdiğim çamaşır ipi ile bağladıktan bilahare oynatmak için mutfağa gittim. Tezgah üzerindeki benzeri bıçağı alıp, bulunduğu odaya gittim. Odaya vardığım tam Büşra, ellerini ve ağzındaki bandı sökmüştü. Esasen bana küfürler etmeye başladı, bir yandan birlikte çifte atıyordu. Bu şekilde bana çifte atarken, elimdeki bıçak ile Büşra’nın üstüne düştüm. Elimdeki bıçak, Büşra’nın boğaz kısmına saplandı. Buna rağmen Büşra yerinden kalkmaya, bağırmaya çalışınca, yastığı kafasının konusunda koydum ve bastırmaya başladım. Bu şekilde bastırdıktan sonradan neler olduğunu tamlık adına hatırlamıyorum.

“MANGAL JELİNİ ÜZERİNE DÖKÜP ÇAKMAKLA ATEŞLEDİM”

Ancak gücük tıpkı süre sonraları kendime geldim ve Büşra’nın üzerine yanımda getirdiğim mangal jelini döktüm. Jeli döktükten bilahare yanımdaki intikal etmek ile jeli ateşledim. Jel kutularını ise Büşra’nın yanına atıp, elektroşok ve olayda kullandığım bıçağı yanıma alarak evden ayrıldım. Evden çıktıktan sonradan sokakta üzerimdeki kıyafetleri çıkardım. Elbiselerim ile elektroşok cihazı ile gene olayda kullandığım bıçağı, çıkmaz arasındaki yararsız konteynerine attım.”

“GÖRÜNGÜ ANINDA KENDİMİ KAYBETTİM”

Kendisini kaybettiğini ve olayın benzeri kısmını hatırlamadığını öne süren T.Y, “Gayem, işten atılmama etmen olan Aylin ile konuşmaktı. Bu eşyaları yanımda götürmekteki maksat ise bana cebin gelip, bağırırsa Aylin’i bağlayıp, susturmaktı. Katil amacım yoktu. Nadim ve üzgünüm. Olay simultane kendimi kaybettim” dedi.

SUÇ ALETLERİ BULUNAMADI

T.Y, cinayeti işledikten sonraları polise verdiği ifadesinde üstelik olayda kullandığı bıçağı, elektroşok cihazını ve elbiselerini lüp yakınlarındaki yararsız konteynerine attığını söyledi. Sokak antre- çıkışlarını trafiğe kapatan polis, çevredeki 20 çöp konteynerinde arama yaptı fakat suç aletleri ile ait tıpkısı şeye ulaşamadı. Mavera yandan Büşra Kabataş’ın öldürüldüğü oda görüntülendi. Odanın iri kısmının yandığı, Büşra’nın öldürüldüğü yatağın ise küle döndüğü görüldü.

“İŞKENCE SONUCU ÖLDÜRÜLDÜĞÜ SABİT”

Kıya öncesinde Büşra Kabataş’a tafsilatlı müddet eziyet yapıldığını belirten ailenin avukatı Cemal Tınarlıoğlu, “Yaptığımız önce incelemelerde; şüphelinin gösterişli aynı şekilde intikam kabul etmek için dinç kızımızı katlettiği, dosyadan aldığımız izlenimler ve ölü açımı raporunda ayrıntılı bire bir işkence sonucu öldürüldüğü çakılı. İntikam için yapıldığı çakılı. Sanığın ifadelerindeki tutarsızlıklar de belirgin. Fenomen durumunda gelirken getirdiği materyallerin bütünü azap ayırmak için kullanılan şeyler. Vücudunda ziyadesiyle ekşimik var; 20’nin üstünde. Bu kesikler, alelhusus bazı bölgelerde yoğunlaşıyor. O bölgelere işkence yapıldığı, bıçağın değme vurulmadığı görülüyor. Darbeler bayıltıcı mahiyette değil haddinden fazla sayıda olması azap amacıyla yapıldığını gösteriyor. Benzeri kat bu, kadına alın sakil bire bir eziyet ve avrat cinayeti adına görülüyor” dedi.

Share: