AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası sona erdi

Kayseri’üstelik planlı AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası sona erdi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın üçüncü yarışı olan Melikgazi Tırmanma Yarışı, Eskişehir Makine Sporları Kulübü (ESOK) eliyle ICRYPEX ve Melikgazi Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirildi.

Açıklamada görüşlerine kayran sunulan Melikgazi Belediye Reisi Mustafa Palancıoğlu, 7. Türkiye Tırmanma Yarışı ve 2022 Kayseri Slalom yarışının, coşkulu ve facia kırana geçtiğini belirtti.

Palancıoğlu, “Bu sene tekrar Melikgazi olarak ayrımlı bir etkinliğe henüz imza attık. Gelecek yıl daha renkli ve farklı şekilde konkur düzenlemeyi düşünüyoruz. Yarışmada kademe alan bütün pilotlarımızı ve takımlarımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Adrenalin ve rakiplik mahmul bu unutulmaz etkinliğe katılan mecmu sporcularımıza, organizasyonda düzentileme veren kol arkadaşlarıma ve gönülden izleme fail eşsiz hemşerilerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Saf 1’de sportmen İlker Patal birinciliği, Keleş Alay ikinciliği, Özgür Şenyüz üçüncülüğü elde etti. Set 2’da Kaan Kişmiri birinci, Çiğdem Tümerkan ikinci oldu. Kol 3’te Eksiksizlik Gürsoy birinciliği, Davranış Soylu ikinciliği, Erkan Ertek ise üçüncülüğü elde etti.

Tabur 4’te dahi İmdat Tozkoparan bir numara, Ertekin Tekneci ikinci ise tam yarışı tamamladı.

Share: