Eskişehir’de 16 yaşındaki hastanın us kanaması ameliyatı muvaffakiyet ile yapıldı

Eskişehir’de 16 yaşındaki hastanın bellek kanaması ameliyatının Yunus Emre Çap Hastanesinde başarı ile yapıldığı bildirildi.

İl Esenlik Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Bilecik’te güçlü 16 yaşındaki eş hastanın kırıcı çıban ağrısı ve misil şikayetleri ile Bilecik Ululuk Hastanesinin ivedili servisine başvurduğu, burada çekilen bellek tomografisinde beyin kanaması saptanan hastanın Eskişehir Yunus Emre Ululuk Hastanesine sevkin yapıldığı belirtildi.

“Anevrizmaya sınırlı akıl kanamalarında ahiret yolculuğu riski yüksektir”

Yapılan görüntülemeler sonrası düşünce anevrizması saptanan hastanın Op. Dr. Turan Kandemir ve Doç. Dr. Anlaklı Başkomutan Ataizi vasıtasıyla ameliyata alındığı tabir edilen açıklamada şunlar rapor edildi:

“Yapılan başarılı ameliyatla hastanın hatır anevrizması klipsle kapatıldı. Operasyon sonrasında herhangi bir sekeli sıfır parasız taburcu edildi. Anevrizmaya sınırlanmış hatır kanamaları sıklıkla istikbal yaştaki hastalarda görülmekte olup ölüm riski yüksektir, çocukluk çağında ise çokça birkaç rastlanılmaktadır. Kliniğimizde son aynı yıl içre iki tane yavru hastamızda kanamış akıl anevrizması tayin ettik ve iki hastamızın de ameliyatını muvaffakiyetli benzeri şekilde yapıp taburcu ettik. Doç. Dr. Zeki Başkomutan Ataizi, Op. Dr. Ersin Işıldı, Op. Dr. Turan Kandemir, Op. Dr. Özcan Aslanbaş, Op. Dr. Burak Eral’dan oluşan 5 kişilik uzman doktor kadromuzla faziletli riskli kanı ve temel taşı ameliyatları kliniğimizde başarı ile yapılmaktadır.”

Share: