Aydemir: ‘Erzurum hep yükselen değer’

Mebus Aydemir, Türkiye Yüzyılı vizyonunda Erzurum’un tarihi veçhesi, ekin ve danışma değerleri, beşeri sermayesi ve Dadaş Aklıyla avangart iller arasında kayran alacağını kayda geçerek, ‘Muhteşem tarihimizin fail şehirlerinden Erzurum, Türkiye Yüzyılının bile müellifi olacaktır. ‘ dedi

DOĞRU Tümen Erzurum Mebus İbrahim Aydemir, Erzurum’bile Cumhuriyet’in kuruluşunun 99’uncu yıldönümü coşkusunu dadaşlarla paylaştı. Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu katılan Saylav Aydemir Aziziye ve Yakutiye İlçelerinde kayran çalışmaları gerçekleştirdi.

Aydemir Aziziye’deydi

Ilıca’da yapımı tamamlanan ve 100’ü fazla kişiye istihdam sağlayıcı Termal Aqua Parkta incelemelerde bulunan Milletvekili Aydemir, bilimi tabii potansiyelle buluşturarak, ilçeye işaret değer kazandıran Belediye Reisi Muhammed Cevdet Orhan ve ekibine teşekkür ederek, ‘Aziziye termal kaynakları, zirai imkan ve değerlerinin beraberinde, turizmde birlikte markalaşıyor. ‘ dedi.

Aydemir’den Aziziye Övgüsü

Türkiye’nin yerel ve milli değerleriyle global çapta markalarıyla gündem oluşturduğunun altını çizen Mebus Aydemir, alelhusus yerli kayıtta AK Tümen ve Cumhur ittifakı Belediyelerinin markalaşmada öne çıktığını, Aziziye Belediyesinin de mevki çapında termal kaynakları ve bu odakta gerçekleştirilen yatırımlarıyla tarif bulduğunu aktardı.

‘Biz bütün Erzurum’u emsal gösteriyoruz’

Erzurum bazında evcil yönetimlerin, Büyükşehir başta olarak mevki yerel hizmetler alanında sağgörü çizdiğine bel eden Mebus Aydemir, bu gerçeği TBMM Genel Kurulu, Traksiyon ve Bütçe Komisyonu ile günlük gerçekleştirdiği basın toplantılarında dile getirdiğini, Ankara, İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyelerindeki başarısızlığının giderilmesi için Erzurum Belediyelerinin emsal alınması gerektiğini vurguladığını bildirdi.

‘Belediyelerimiz işaret siyaseti izliyor’

Üreten, yenilikçi ve çağcıl tatlılıkla Halka bakım sunan Erzurum Belediyelerinin tıpkı zamanda nişane siyaseti izlediği, belediyelerin seslenme ettiği her alanda AK Belediyecilik modelini hayata geçirerek, vatandaş memnuniyetini bozuk aldıklarını belirten Saylav Aydemir, ‘Yerel yönetimlerimizle alım duyuyoruz. ‘ dedi.

‘Erzurum, Türkiye yüzyılı vizyonunda üstelik fail şehir’

Aziziye İlçesinde vatandaşlarla mülaki, esnafın işyerlerine mihman olan Saylav Aydemir, ‘Türkiye Yüzyılı’ hedefinin içerdiği esasları paylaştı, Erzurum’un bu basiret çerçevesinde yer ve durumunu değerlendirerek, ‘Cumhuriyeti kuran Site Erzurum, Türkiye Yüzyılı vizyonunda de eden şehirler içerisinde yerini alacaktır ‘ kaydını düştü.

Aydemir Bilgelik Erzurum’daydı

Milletvekili Aydemir Aziziye Şehremini Muhammed Cevdet Orhan, AK Öğür yöneticileri ve Palandöken Belediye Başkanı Ensar Özdemir’den oluşan YANLIŞSIZ Heyetle gelişigüzel BİLİM Erzurum’u müzakere etti. Heyet, Havacılık ve Feza, Uygulayım Bilimi, Hesap, Tabiat Bilimleri, Aşama, Akil Ekincilik alanlarında önceki ve ortaokul çağındaki öğrencilere kılgısal eğitim bilimi imkanının sunulduğu atölyelerde eğitim bilimi kayran öğrencilerle görüşen Saylav Aydemir, Erzurum’un ilmî sahada dahi yükselen değer olduğunu vurguladı.

‘BİLİM ERZURUM’la Türkiye Yüzyılında bilgiyle donanmış çoluk çocuk hedefliyoruz.’ diyen Milletvekili Aydemir, T3 Vakfına, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e, Direktör Yakup Verimli ve çalışanlara teşekkür etti.

‘Gençlerimiz güvencemiz’

Türkiye’nin DOĞRU Parti iktidarları dönemiyle alay malay evcil ve milli uygulayım bilimi alanında global boyutta imren ile izlenen gelişmelerin odağı haline geldiği, TOGG başta yerine ülkenin öz teknolojik değerlerini tabir porte düzeye yükseldiğini belirten Mebus Aydemir, Erzurumlu gençlerin bu oluşumda öne çıkacağından emin bulunduklarını söyledi.

Aydemir Erzurumspor’daydı

Mebus Aydemir’in hafta sonu Erzurum vadi çalışması çerçevesinde Erzurumspor dahi vardı. Mavi Beyazlı kulübü konuşma fail Saylav Aydemir ve AK Fırka Heyeti Komutan Ahmet Dal’la görüştü. Semavi Beyazlı kadro alıştırma sahasında Maharet Mesul Uğur Bayarslan’dan bilgelik düz Mebus Aydemir, taraftarlara seslenerek, ‘Erzurumspor eş sportif değerimiz. Takımımızın imkansızlıklar ve sorunlarını aşarak hedeflediği konuma yükseleceğine inanıyoruz. Bire Bir lehtar olarak yüreğimiz ekibimizle atıyor. Erzurumspor yeniden yükselişe geçecektir. Sayın Başkanımızın yabansı çabaları, maharet heyetin bilgisi, topçu kardeşlerimizin azmiyle bu kırılgan süreci bilcümle alay malay aşacağız.’ dedi. – ERZURUM

Share: