Azamet Tiyatroları Anadolu turnesinde bundan sonra

Azamet Tiyatroları (DT), 6 ilde 4 farklı oyun ve 13 temsili içeren Küçük Asya turnesine çıktı.

DT’den yapılan kayıtlı açıklamaya göre, bugün başlayan Küçük Asya turnesi Kahramanmaraş, Gaziantep, Kargaşa, Mardin, Uşak ve Afyonkarahisar’ı kapsayacak.

Altı aktarılma sürecek turnede, 4 değişik baziçe ve 13 dubara seyirciyle buluşacak.

Turne kapsamında, Erzurum Devlet Tiyatrosu, Güngör Dilmen’in yazıp Mehabetli Yanardağ Çetinkaya’nın yönettiği “Aşkımız Aksaray’ın Yer Nazik Yangını” adlı oyunu, 1-2 Kasım’da Kahramanmaraş Temiz Fazıl Kısakürek DT Sahnesi ve 4-5 Kasım’da Gaziantep Rast Kutlar Sahnesi’nde sahneleyecek.

Ankara Celal Tiyatrosu, Yeşim Dorman ve Sebep Türker’in yazdığı, A. Sinan Pekinton’un rejisörlüğünü yaptığı “Hayalet Ustası” adlı oyunla 4-5 Kasım’da Kalabalık DT Sahnesi’nde engel açacak.

Diyarbakır Cesamet Tiyatrosu, Soylu Fazıl Kısakürek’in yazdığı ve Osman Nuri Ercan’ın yönettiği “Benzeri Herif Yaratmak” ünlü oyunu yarın Mardin Artuklu Üniversitesi Sahnesi’nde izleyicilerin beğenisine sunacak.

Trabzon Izzet Tiyatrosu, Matei Visniec’in yazdığı, Ahmet Güngören’in çevirdiği ve Kasıt Çidamlı’nın yönettiği “Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor” adlı oyunla 1-2 Kasım’da Yardımcı Belediyesi Atatürk Hars Merkezi’nde ve 4-5 Kasım’da Afyonkarahisar Hattat Ahmet Karahisari Ekin Merkezi’nde gerelti açacak.

Share: