Oltu taşının rengi TOGG ile bütünleşti: “Düz önceki 100 kişiye hediyemiz var”

Oltu taşının rengi TOGG ile bütünleşti: “Kayran evvel 100 kişiye hediyemiz var”

TOGG’un ‘Oltu’ rengi Oltu’dahi nazik kasırga oluşturdu

ERZURUM – Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’un seri üretimine başlamadan ilk renklerinin açıklaması vatandaşlar eliyle sevinçle karşılandı. TOGG’un siyah renginde Oltu isminin verilmesi Oltulu vatandaşları bahtiyar etti.

Dünya markası olma önünde emin adımlarla ilerleyen Türkiye’nin yerli otomobil firması TOGG, açıkladığı lansman renklerinde Oltu’ya üstelik saha verdi. Erzurum’un Oltu ilçesinde dağın metrelerce altından adeta iğneyle kuyu kazar üzere zaman yüzüne çıkartılan ve yöre köylerdeki vatandaşların en balaban dirimlik kaynağı olan Oltu taşının rengi ve Oltu ismi, TOGG’un C-SUV modeline verilmesi Oltulularda nazik kasırga ve bayram yaşattı.

Gemlik mavisi, Anadolu kırmızısı, Kapadokya kum beji, Pamukkale beyazı ve Kula grisi yerine açıklayan elvan arasındaki Oltu siyahına da, “Oltu taşının göz almaç siyahlığını, temiz dokusunu, sağlam yapısı” sözleriyle saha verildi.

Özellikle Oltu taşının rengi olması Kara Kehribar esnafı eliyle bile serencam rütbe memnuniyetle karşılandı. Oltu Taşı El Sanatları Derneği Başkanı Ertuğrul Erkin Asan, “TOGG’un ürettiği evcil ve milli aracımızın yağız rengine Oltu isminin verilmesi serencam kademe memnun etti. Bizde Kara Kehribar ve Sanatkarları Derneği olarak bire bir değişmeyen aldık, Oltu isimli otomobilden ilk kayran 100 kişiye oltu taşı tespihi ve oltu taşı anahtarlığı ödül edeceğiz” dedi.

oltu taşı esnaflarından Gülay Varlıklı, “Biz haddinden fazla sevindik ve saygınlık duyduk, çokça mutluyuz bizim reklamımız olduğu amacıyla. Oltu’nun adını Türkiye’ye değil Dünya çapında duyulması bizim üzere onurdur” dedi.

Yerli ve milli aracımız TOGG’un siyah renginin Oltu yerine isimlendirilmesinin Oltuluları çokça bahtiyar ettiğini rapor fail Metehan Aydın, “Bu sunturlu jestlerinden dolayı eksiksiz TOGG yetkililerine hepsine haddinden fazla teşekkürname ediyorum, bizim için hasis çekicilik donör tıpkı format oldu” diye niteleyerek konuştu.

Oltulu Hasan Endişe ise “Ülkemize bu sunturlu otomobili kazandırdığı amacıyla başta Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ederiz. Vatanımıza, insanımıza yavuz olsun. TOGG’un, oltu taşı yağız incimizi üstelik ayn önünde bulundurarak Oltu ismini vererek bizleri onura ettikleri üzere onlara da ayrıca teşekkürname ederim. Ülkemiz için balkı olsun, bizim süresince şişman bir sükse oldu. İlerisinde haddinden fazla daha güzelce şeyler olacağından ümitliyiz, ülkemiz amacıyla uz olsun” ifadelerini kullandı.

Oltu ilçesinin isminin verilmesine çok bahtiyar olduklarını tamlayan Oltu Tecim Odası Genel Sekreteri Güngör Durgun, “TOGG’un üretime başlaması nedeni ile nazik şenlik yaşıyoruz. TOGG’un modellerinden birisine dahi Oltu ilçemizin isminin verilmesinden yağlık iri çalım duyduk, emeği sabık herkese teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Share: