Bartın’dan yer sarsıntısı bölgesine ahşap taşımalık desteği

Bartın’dan sarsıntı bölgesine ahşap taşımalık desteği

BARTIN – Bartın’de üretilen ahşap konteynerler deprem bölgesine gönderildi.

Bartın’ın Millet ilçesi ve Kumluca beldesinde ahşap ustaları fahri desteği ile hareket bölgesine arzu edilen ahşap kabinler ve taşımalık evlerin yapımı tamamlanarak gönderildi. Kahramanmaraş’ta fahri adına çalıştıktan bilahare ilçeye dönen Yakup Yılmayan; ahşap konteynerlerin montajını yaptı. Bartın Valiliği koordinesinde yapılan çalışmaları anlatan Yılmayan, “Burada fahri namına şu anda 3 parça taşımalık yapıyoruz. Güzeşte hafta kendim Kahramanmaraş’ta idim. Gönüllü olarak çalıştım. Durumları çokça dolgunca bildiğim için ihvan salim olsun böyle ayrımsız şeyler yapalım dediler. Fahri kendisine çalışmaya geldik. Esen olsunlar seçme taraftan yardımlar geliyor, ihtiyaçları gideriliyor amma tığ tıpkı şeyler yapmaya çalışıyoruz. Elden camları takılacak, neşelilik tesisatı yapılacak” dedi.

Orman ürünlerini hareketli firma yetkilisi Feridun Altıntepe ise, “Zaman da bu arada olamayacaksak, ne beraber olacağız. Hatay bölgesine müzaheret niyetiyle 3 kıta ağaç ocak üretimi yaptık. İş adamlarının kaymakamlık esnaflarının desteği ile ivinti kesmeden bitmeme edeceğiz. Marangoz arkadaşlarımızın desteğiyle beraber biran evvel Hatay bölgesine sevk ediyoruz. Hep elinden geldiği büyüklüğünde çalışmaya çalışıyor. Depremin ilk olduğu ertesi haset 160 adet tabutu yaptık. Allah’ın izniyle hesabına ulaştırdık, Yakıt yardımı kendisine de tırlarımızı gönderdik. Allah’ın izniyle yerine ulaşmıştır” diyerek konuştu.

Gönüllüler, irade geldiğinde üretime devam edeceklerini belirtirken yapımı tamamlanan ahşap konteyner ve kabinler araçlara yüklenerek deprem bölgesine gönderildi.

Share: