Başbuğ Çetince, Alişan ve ekibini ağırladı

Kırıkhan Belediye Reisi Ayhan Çetin, adlı sanatkâr Alişan ve TRT ekibini ilçeye sadık Kızılkaya Mahallesi’nde misafir etti.

Ünlü sanatkâr kendisinin hazırlayıp sunduğu ve TRT 1 kanalında yayınlanan programının önümüzdeki hafta yayınlanacak olan bölümü üzere Kırıkhan’da çekimlere başladı.

İlk dönüş Kırıkhan’a mecbur Kızılkaya Mahallesi’nde çekimler yapıldı. Buradaki çekimlere Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ve eşi Gülen Zor’da katıldı. Başbuğ Yavuz tarafından “Kırıkhan’a gel ciğerimi ye” sloganıyla adlandırılan Kırıkhan ciğeri tanıtıldı. Antrparantez angın Hatay künefesi pişirilerek tekrar kılgısal anlatılıp çekimleri yapıldı. Daha bilahare kadınların hazırladığı yerel yemeklerin çekimleri yapıldı. Komutan Müşkül, konuyla yaptığı açıklamasında “Ülkemizin yetiştirdiği ünlü sanatçılarından biri olan Alişan’ı ve TRT 1 ekibini ilçemizde misafir etmekten şişman tıpkı itibar ve hava duyduk. Programda ilçemizin tüvana gelenek, alışkı, örf, adetlerini, dernekevi yemeklerini ve hikayeleri ile toplumumuzun hafızalarında meydan etmiş büyüklerimizin hayat hikayelerinin ele alındığı çekimleri alay malay yapıp ilçemizi tanıttık” dedi. – HATAY

Share: