Bayraklılı Çoluk Çocuk, Kocatepe’de Bedenleriyle Atatürk’ün İmzasını Oluşturdu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Afyonkarahisar’daki Kocatepe’ye yaptığı yengi yürüyüşüne katılan Bayraklılı gençler, bedenleriyle Atatürk’ün imzasını oluşturdu. Bu görsel ziyafet, yürüyüşe katılan binlerce kişiden balaban alkış aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde Kocatepe’ye revan Bayraklı Belediye Reisi Başkomutan Sandalet, “Bu yurt bizim. Onu müzaheret etmek ve yüceltmek sunu asıl görevimiz” dedi.

Otobüslerle Afyonkarahisar’a revan yüzlerce Bayraklılı, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu öncülüğünde Kocatepe’ye yürüdü. İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümünü tarihe geçecek etkinliklerle kutlamaya hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi eliyle planlı organizasyona, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, Bayraklı Şehremini Serdar Sandal, özge ilçe uray başkanları, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin, sedir üyeleri, kaymakamlık yöneticileri, partililer ve binlerce vatandaş katıldı. Akşam saatlerinde İzmir’in çeşitli ilçelerinden Afyonkarahisar’a revan binlerce vatandaş, yaklaşık 18 kilometrelik yolu 6 saatte yaya Balaban Saldırı emrinin verildiği Kocatepe’ye çıktı.

GENÇLERİN SÜRPRİZİ ALKIŞ ALDI

9 Eylül’üstelik İzmir’bile tamamlanacak yürüyüşte Bayraklılı gençlerin sürpriz gösterisi binlerce kişinin beğenisini kazandı. Kısaca 150 genç, ayrımsız araya gelerek Atatürk’ün imzasını oluşturdu. Ortaya sâdır kaynak, yürüyüşe katılan binlerce vatandaş marifetiyle teferruatlı müddet alkışlandı.

Bayraklı Belediye Başkanı Başkomutan Sandal, “Sabahın ilk saatlerine kadar sembolik kendisine yaya, o yoklukta ve çaresizlikte Türkiye’nin dört bir yanından gelen vatan evlatlarının verdiği dayanabilen mücadeleyi aynı nebze üstelik olsa hissettik. Bu mevki bedeller ödenerek, kanlar dökülerek kazanıldı. artık da bize sakıt fariza, bütün bu arada kardeşçe ve tesanüt içre ülkemizi, devletimizi, Cumhuriyet’i ve Atatürk devrimlerini sonuna kadar korumaktır. Zira bu vatan hepimizin” dedi.

Share: