Bingöl’de 10 bin 565 öğrenciye ücretsiz kemirmek veriliyor

Bingöl’de taşımalı ve okul öncesine haftanın 5 haset, pansiyonlu okullarda ise haftanın 7 günü başlamak için 10 bin 560 mektepli Milli Terbiye Bakanlığının ücretsiz yemek hizmetinden yararlanıyor.

Öğrencilere verilen yemekler Karşıyaka Mesleki ve Beceri Küçük Asya Lisesi’nin yemekhanesinde özenle hazırlanarak okullara gönderiliyor.

İl Milli Terbiye Müdürü Halil Yücel, Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin pansiyonunda artan öğrencilerle gün ortası yemeğinde tıpkısı araya geldi.

Yücel, burada öğrencilere aşındırmak servisi yaptı ve onlarla alay malay aşındırmak yedi.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Yücel, AA muhabirine, Milli Yetişek Bakanlığımızın yardımları yönlendirmeleri günden güne bu hizmetin genişlediğini söyledi.

Her dönem değişik yemeklerin hazırlandığını dile getiren Yücel, şöyle konuştu:

“İlimizde özel, ekol öncesi, pansiyon ve taşımalı 10 bin 565 öğrencimize ücretsiz olarak yemek hizmeti vermekteyiz. Benzeri zamanda içerisinde bulunduğumuz meslek, merkezdeki yekpare öğrencilerimize hizmet vermekte. Sülale sıcaklığında gayet domuzuna yemeklerimiz çıkıyor. Günde 3 kez kemirmek veriyoruz. Zaman kendilerine mihman olduk. Güveç yemeğimiz, bulur pilavı, yayla çorbası, salata ve tatlımız var. Kıytırık çocuklarımız evlerinde bulabilecekleri yemekleri burada bulabiliyorlar. Hem ortamın güzelliği hem de yemeklerin güzelliği çocuklarımıza yansımış durumda ve bu başarıyı üstelik etkileyecek diyerek düşünüyorum inşallah. Bakanlığımıza teşekkürname ediyoruz.”

Öğrencilerden İlknur Dayanır de okuldaki yemeklerden mutlu olduklarını anlatarak, “2 yıldır okulumuzun pansiyonunda kalıyorum. Evde yediğimiz yemekleri burada da yiyebiliyoruz. Bize imkanı sağladığı üzere Milli Eğitim Bakanlığımıza ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Tıpkı zamanda staj yapıyorum ve ecir alıyoruz.” diye konuştu.

Zeynep Vural bile Kiğı ilçesinden gelerek bu okulda eğitim bilimi gördüğünü dile getirerek, “Ailemizi özlüyoruz amma burada bu özlemi bize yaşatmadı. Çünkü buradaki hep bize ailemizden daha bereketli. Yemeklerimiz dahi çokça ongun.” dedi.

Nergis Koca bile yemeklerin birinci sınıf çıktığını tabir ederek, “3 temel kere ve 1 vuzuh posta yemek alıyoruz. Bize sunduğu bu hizmetten kıran Milli Terbiye Bakanımıza ve okulumuza çokça teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Share: