Bolu Şehremini Tanju Özcan’ın TDP’ye uzuv yapıldığı ortaya daha çok! Sarıgül’den görüşme gecikmedi

CHP’den 1 sene süreyle ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Türkiye Değiş Partisi’ne (TDP) unsur yapıldığı ortaya imdi. CHP Genel Merkezi’nden bir yetkilinin kendisini aramasıyla ayrıksı bire bir partiye organ yapıldığını öğrenen Özcan, detayları konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısında paylaştı.

“TDP’NİN BOLU BELEDİYE BAŞKANIYMIŞIM”

e-Çap üzerinden siyasi parti üyeliği sorgulaması yaptığını, 2022 yılının ikinci döneminde Kilis’ten TDP üyesi yapıldığını gördüğünü tamlayan Özcan, “Tıpkısı süre evvel Cumhuriyet Altını El Partisi beni 1 yıllığına ihraç etti. 1 sene süreyle Cumhuriyet Umum Partisi üyeliğimin üstelik silinmesi anlamına geliyor bu. Dün itibariyle bu süreci strateji fail umumi merkezden ayrımsız kardeşim beni aradı. CHP’den üyeliğim düşmüş mü diyerek taharri ederken, ‘Abi senin ayrımsız bambaşka partiye üyeliğin görünüyor’ dedi. ‘Nasıl yani’ dedim. ‘Onu ben göremiyorum’ dedi. ‘E-Şevket’ten girip bakarsan görürsün’ dedi. Ben dahi bu ikaz üzerine E-Ululuk’e girdim. Ego 2022 yılının ikinci yarısında Türkiye Değiş Partisi’ne Kilis’ten organ olmuşum ve hareketli üyeymişim. Ego bağımsızım zannederken Türkiye Değiş Partisi’nin Bolu Uray Başkanıymışım” ifadelerini kullandı.

“CÜRÜM DUYURUSUNDA BULUNDUK”

Olayı yargıya taşıdıklarını söyleyen Özcan, “Türkiye Değişim Partisinin yetkilileri beni aradı. Umumi Başkan Yardımcıları, Kilis İl Başkanı aradı, kısa tıpkı süre geçmiş istifa etmiş. ‘Lütfen yanlişlik duyurusunda bulunun, biz kesinlikle hakeza benzeri molekül yapmadık’ dedi. Bununla ilgili avukatım tarafından suç duyurusunda bulunduk. Ego lüzumlu incelemenin derhal ve ivedilikle yapılmasını bekliyorum” dedi.

TDP LİDERİNDEN TANJU ÖZCAN’A ZİYARET

Gelişmelerin peşi sıra TDP Lideri Mustafa Sarıgül Bolu’ya gitti. Özcan’ı makamında konuşma fail Sarıgül Bolu’ya gelmelerinin nedeninin tıpkı yanlışlığı ortadan başlamak olduğunu vurguladı. Fırka tüzüklerine göre tıpkısı şehremini ve milletvekilinin partilerine üye olması amacıyla genel merkeze müracaatta bulunması gerektiğini kaydeden Sarıgül, “İlçelerden bu üyelik, tüzük gereği yapılamıyor. Vakit Kaybetmeden o belediye başkanımızın ve mebus arkadaşımızın umumi merkeze müracaat etmesi geçişsiz. Bu tüzüğümüzün 18. maddesi. Dolayısıyla bizim kaza başkanlarımızın, el başkanlarımızın aynı şehremaneti başkanımızı partimize toplama yetkisi tüzüğümüze bakarak yok” diyerek konuştu.

“ÖZCAN’IN PARTİMİZE MÜRACAATI NAMEVCUT”

Özcan’ın Türk siyaseti için mülevven ve görmüş geçirmiş aynı kişi olduğunu söyleyen Sarıgül, “Tanju başkanımızın partimizde olması, bizimle beraber olması bittabi ki bizim için serencam basamak değerlidir ancak kendisinin hakeza aynı müracaatı bu aşamada yoktur” şeklinde konuştu.

“GEÇİCİ İHRAÇ SÜRECİ YAŞIYORUM”

Sarıgül’e teşekkürname fail Özcan pres durumda kaldığını belirterek, “”Arızi ihraç süreci yaşıyorum. Bu süreç içerisinde temas öğür değişikliği yapmayacağımı, CHP’bile hat uğraş etmeye devam edeceğimi kamuoyuyla paylaşmıştım” dedi.

Share: