Bursa haberi… Bursa Büyükşehir’den keyif yatırımlarına kullanılmamış halka

Bursa Büyükşehir’den sağlık yatırımlarına eskimemiş halka

BURSA Bursa Büyükşehir Belediyesi, Karapınar Karı Sağlığı Merkezi’nin peşi sıra Gülbahçe Mahallesi’ne birlikte çağcıl bire bir ev sağlığı merkezi kazandırıyor. Hayırhah işadamı Davut Çalışkan’ın destekleriyle hayata geçirilecek Gülbahçe Beyaze Faal Sülale Sağlığı Merkezi’nin temeli törenle atıldı. Törende Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, eski komutan Recep Altepe ile yanyana oturdu.

Ulaşımdan altyapıya, eğitimden spora büyüklüğünde değme alanda Bursa’yı işaret site etme amacında çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, esenlik yatırımlarında cevvaliyet kesmiyor. Vatandaşların esenlik hizmetlerine elan görgüsüz erişimini çıkarmak için Karapınar Mahallesi’ne 5 kamer geçmiş çağcıl tıpkı eş sağlığı merkezi ile 112 acil engelleme istasyonu kazandıran Büyükşehir Belediyesi, Gülbahçe Mahallesi’nde de analog yatırımı hizmete kabul etmek amacıyla düğmeye bastı. Iyilikçi işadamı Davut Etken’ın destekleriyle 850 metrekare düzlük üstünde inşa edilecek karı sağlığı merkezi ve 112 ivedili müdahale istasyonunda; 7 nüsha doktor araştırı odası, 2 adet aylı izlem odası, 2 nüsha ilkah odası, 2 nüsha ivedili engelleme odası, ambulans park yeri alanları ve personel dilenme bölümleri bulunacak. Gülbahçe Mahallesi’nde esenlik hizmetlerinin elan kalifiye verilmesini sağlayacak merkezin esas atma törenine; Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Patal, Osmangazi Belediye Reisi Mustafa Dündar, İl Esenlik Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, DÜRÜST Fırka İl Başkanı Davut Gürkan, Hayırhah İşadamı Davut Enerjik, eşi Beyaze Hareketli ve oğlu Cengiz Etkin ile mahalle halkı katıldı.

‘Mini hastane’

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Lüle Taşı, törende yaptığı konuşmada, göreve geldiği önceki günden beri Gülbahçe’ye vadi kazandırılması konusunun bölgenin arz mefret talebi olduğunu söyledi. Burada vakit kaybetmeden aynı afiyet merkezi değil tıpkı zamanda düzlük düzenlemesi de yapacaklarını tamlayan Başbuğ Magnezit, “Biraz tehirli dahi olsa talebi gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Seçme şeyin başı esenlik ve Büyükşehir Belediyesi ile kaza belediyeleri adına bu konuda elimizden gelen katkıyı vermeye çalışıyoruz. Burada de ‘mini hastane’ hüviyetinde ayrımsız sağlık merkezini ortaya çıkarmış olacağız. Devletleştirme akabinde projelendirme ile ait icraat yapıldı. Bu güzel hizmetin yapımında, hayırsever Sayın Davut Enerjik ağabeyimiz ve onun kıymetli ailesinin etkisi var. Anif inşaatını inşallah onlar tamamlayacaklar. Anif inşaat bittiğinde, Büyükşehir Belediyesi yerine teferruatlı işçilik çalışmalarını ve meydan düzenlemesini yapacağız. Canip tarafta gördüğünüz binayı dahi yıkarak, meydan düzenlemesini tamamlamış olacağız. Ev Sağlık Merkezi ve 112 Ivedili Servis İstasyonu, 3000 metrekarelik alanın 850 metrekaresinde kayran takanak. Arkadaşlarım, projenin bitmesi için 1 almanak aynı süreçten bahsettiler. Şimdi huzurunuzda söylüyorum. İnşallah mart böylelikle, ‘hem da bir Ramazan akşamında’ ilk açılışı, peşi sıra dahi iftarı yaparız. Katkıda mevcut hayırseverimize ve ailesine, bu güzelliğe çevirici oldukları amacıyla teşekkür ediyorum. Mahallemize, Bursa’mıza kalburüstü olsun” dedi.

Hizmet kalitesi artacak

İl Keyif Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz bile Gülbahçe Mahallesi’nde yaklaşık 25 yıldır hizmet veren mekanın yenilenmesinin mübrem olduğunu kaydetti. Mevcut familya sağlığı merkezinden 11 bin vatandaşın yararlandığını dile getiren Yavuzyılmaz, “Davut Etkili ağabeyimiz ve Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla, günümüz şartlarına uygun ve mahallemiz halkına müstahak bir eş sağlığı merkezini mahallemize kazandırıyoruz. Bursa’üstelik yaklaşık 2 yıldır İl Sağlık Müdürlüğü yapıyorum. Mutlulukla şunu anlatım edebilirim ki; Bursa’bile halkıyla, hayırseverleri ile amme kurumlarıyla hasis adamakıllı bire bir birliktelik ve dayanışma var. Bunun bildirme evire çevire örneğini burada görüyoruz. İnşallah gücük sürede tamamlayıp, hizmete açacağız. Özellikle Aktif ailesi ve Büyükşehir Belediyemiz tutmak için, katkı veren herkese teşekkür ediyorum” diyerek konuştu.

Osmangazi Şehremini Mustafa Dündar birlikte ilçe sınırlarındaki başka bölgelerde olduğu kabil Gülbahçe Mahallesi’nde dahi okul, cami ve spor tesisi ihtiyaçlarının karşılanmasından, bölgeye eskimemiş bir meydan kazandırılmasına kadar birçok çalışmaya imza attıklarını söyledi. Hayırhah işadamı Davut Canlı’ın oğlu Cengiz Aktif üstelik dünyaya geldiği, halen akraba ve dostlarının yaşadığı Gülbahçe Mahallesi’ne iz kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Rumeli Ahali Dansları ekibinin gösterileriyle renklenen törende; konuşmaların peşi sıra Komutan Denizköpüğü, Aktif ailesi ve tören düzeni üyeleri ile birlikte butona basarak, Gülbahçe Beyaze Hareketli Sülale Sağlığı Merkezi ile 112 Evgin Müdahale İstasyonu’nun temelini attı.

Share: