Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde hastalar boşaltma edilmeye başlandı

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde depreme dayanıklı sıfır binaların kapatılmasının ardından tedavi süreci devam fail hastalar ambulanslarla tahliye edilmeye başlandı.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Ziyalı, 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerden bilahare Cerrahpaşa Tababet Fakültesi’ndeki eksiksiz binaların düzenlilik seviyelerinin tekrar sorgulandığını belirterek, Acil ile Bala Sağlığı ve Hastalıkları Birimi haricinde ara sıra birimlerin köprüleme kalacağını açıklamıştı. Açıklamanın peşi sıra boşaltılan binalardaki hastalar ambulanslarla apayrı hastanelere nakledilmeye başlandı. Sayrılarevi personeli ise eşyalarını toplayarak, hastanenin önünde akıbet posta hatıra fotoğrafı çektirdi.

“Yapı temelsiz olduğu üzere boşaltma ediliyor”

Eşinin yeni işler olduğundan ortalık nakledildiğini söyleyen Mustafa Sarıyıldız, “Bina çürük olduğu amacıyla boşaltma ediliyor. Hastamız Kanuni Hükümdar Süleyman’a götürülüyor. Elan mazi cerrahi müdahale olmuştu, onun amacıyla naklediyorlar” dedi.

“1996 yılından beri buradayım”

Hastaneden ayrıldığı için kederli olduğunu söyleyen hastane personeli Hüseyin Efdal, “1996 yılından beri buradayım. Güçlü çokça anılar geçti. İnsan üzülüyor ama yıkılmış halini koparmak daha çok üzerdi. Bu hastanede memurum, elektronik beyin programcısıyım. Şu anda Atatürk Havalimanı’ndaki pandemi döneminden geçici kendisine yapılan hastaneye gitme planımız var. Ama rektör karın görüşmeleri bitmeme ediyor. Dizge üzere hayırlısı olsun” şeklinde konuştu. – İSTANBUL

Share: