Depremzede koşa Mersin’de dünya evine girdi

Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut ve 11 ili etkileyen depremler nedeniyle yaşadıkları şehirlerden Mersin’in Mezitli ilçesine gelmek zorunda artan Güliz ve Emre çifti, asrın felaketi zımnında erteledikleri düğünü, girintisiz çıkıntısız ve acıklı ayrımsız nikah töreniyle dünya evine girdi.

Kahramanmaraşlı Güliz Soğuksu ve Hataylı Sırrı Emre Bahadırlıoğlu çifti bahtiyar tıpkı sevimli yutmak için dernek tarihi belirledi. Ancak Kahramanmaraş merkezli 11 ilde iri yıkıma bozukluk olan zelzele gailesiz çiftlerin mutluluklarını gölgeledi. Depremde yakınları, evleri ve anıları çöküntü altında artan Güliz ve Emre, depremden kaçarak Sazak Mezitli’ye sığındı. Tece Bahir Mahallesinde mevcut akrabalarının yanına mevrut Güliz ve Emre kayıplarının acısını hafifletebilmek ve ailelerine moral verebilmek adına Mezitli’de nikahlarını kıymayı kararlaştırdı. Kent bahçesinde dümdüz bir törenle yapılan nikah merasimini tüvana çiftlere destek için gelen Mezitli Belediye Reisi Neşet Tarhan kıydı. Acısıyla tatlısıyla birlikte tıpkısı gönül ‘evet’ diyen güre çiftler ve nikaha mevrut misafirler gözyaşlarına bilgili olamadı.

“Çok kötü zamanlardan geçiyoruz”

Ocak yakınlarının tanıklığında hayatlarını birleştiren imzayı attıkları kalemi canlı çiftlere bergüzar fail Tarhan, “Haddinden Fazla ızdırap zamanlardan geçiyoruz. Maatteessüf dokuz canlı çoğumuz evlerini, yakınları kaybetti. Hala çökme altında yakınlarının cenazesini çıkarmayı bekleyenler var. Umarım böyle bir hırs elan yaşanmaz ve taze çiftlerimiz çıktı hüznün olmadığı bahtiyar aynı dirim sürerler. Ülkemizi bu kabil felaketlerden koruyacak Kemalist, çağdaş, vazıh yüzlü ve bilime inanan çocuklar yetiştirirler” dedi.

Kıyılan nikahın arkası sıra misafirlerine sarılarak tebrikleri kabul fail Güliz ve Emre’nin gam ve mutluluğu bire bir arada yaşadıkları nikah törenini, deprem bölgesinde nikaha gelemeyen yakınları birlikte enerjik angajman ile izledi. – MERSİN

Share: