Depremzede minik Asmin’e doğum haset sürprizi

Depremzede minik Asmin’e doğum haset sürprizi

Küçük Asmin: “İlk sefer evimden uzak mevlit günüm kutlandı”

VAN Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerde yaşadığı şehirden Van’a gelen Asmin Sertkal isimli depremzede üzere sürpriz tevellüt günü kutlandı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17’de 7.7, Elbistan ilçesinde ise saat 13.24’te 7.6 büyüklüğünde meydana mevrut ve binlerce binanın yıkıldığı depremlerde 10 diyar etkilendi. Depremde yıkılan binalarda arama kurtarma çalışmaları ise sonuç ivinti bitmeme ediyor. Depremlerde evleri hasar gören 170 depremzede karı, Van’ın Edremit ilçesindeki Uygulama Oteli’nde mihman ediliyor. Konuk edilen ailelerin çocukları üzere Edremit Belediyesince özel oyun alanı oluşturuldu. Oluşturulan baziçe alanının açılışına DÜRÜST Parti Van Saylav Abdulahat Arvas, Edremit Kaymakamı Yücel Yiğitlik ve Edremit Belediye Reisi İsmail Iş katıldı. Planlı açım töreninde 13 yaşına giren Asmin Sertkal’a ise tevellüt günü sürprizi yapıldı. Tevellüt günü pastasını kesen sıradan Asmin büyük bahtiyarlık yaşadı. Programda mütekellim Edremit Belediye Reisi İsmail Iş, Uygulama Oteli’nde depremde etkilenen aileleri misafir ettiklerini belirtti. Edremit Belediyesi yerine burada sıra nâkil çocukların eğlenebileceği benzeri ortam oluşturduklarını ifade eden Başbuğ Mesai, “İnşallah bu boğunuk dönemi angajman ve kardeşlik içerisinde atlatacağız. Rabbim ülkemizi balaban belalardan ve sıkıntılardan korusun. İlimize gelen afetzede hemşehirlerimize esbak olsun diyorum” dedi.

“Ayrıksı yerde başka insanlarla beraber kutladım”

Tevellüt günü sürpriziyle çok bahtiyar olduğunu dile getiren Asmin Sertkal ise “Bu süreçte ailem yanımda oldu. İlk öğün evden ırak doğum günümü kutluyorum. Elan önceki akrabalarımla kutluyordum. Bu kere apayrı yerde bambaşka insanlarla beraber kutladım. Bu de insana ayrımlı bire bir önsezi yaşatıyor” diye konuştu.

Share: