Diyarbakır ruzname haberleri: İçişleri Bakanı Soylu, Diyarbakır Hani, Dicle ve Eğil’de vatandaşlarla aynı araya geldi Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Türkiye daha çok başka bir boyuta geçti. Recep Tayyip Erdoğan güzeşte yüzyılın açıklarını kapattı.” dedi.

Temaslarda mevcut olmak için kentte mevcut Soylu, Hani kaza meydanında vatandaşlarla bir araya geldi. Aristokrat, buradaki konuşmada, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın vakit kaybetmeden kez, darülfünun, anaokulu, dünyanın arz balaban havalimanlarından birisini İstanbul’a yapmadığını, Şarki ve Güneydoğu’nun makus talihini üstelik yendiğini söyledi.

Tıpkısı husus imkânsız denilen Şark ve Güneydoğu Küçük Asya bölgesinde bugün tevhit endüstri sitelerinin yetmediğini, ekin turizmi cihetiyle otellerde kayran kalmadığını kaydeden Aristokrat, güzeşte hafta Diyarbakır’da Firez Yolu Festivali’nin yapıldığını, on binlerce insanın her periyot etkinliklere katıldığını belirtti.

“Türkiye artık başka bire bir boyuta geçti. Recep Tayyip Erdoğan güzeşte yüzyılın açıklarını kapattı. Recep Tayyip Erdoğan, 21. yüzyılın alt yapısını yaptı Türkiye’birlikte. Amerika’ya, Avrupa’ya karşın. Bizi bire bir bataklığın ve yokluğun içine çekmek istemelerine rağmen Türkiye’yi sağ salim limanlara ulaştırmasını becerebilen tıpkı dalavere ortaya koydu. Böyle liderler yüzyılda aynı dirimsel.” ifadelerini kullanan Aristokrat, cesaretli, bilgi ve beceri içerisinde olunması gerektiğini kaydetti.

Nazır Soylu, şöyle konuştu:

“Hangi oldu o burnu nazik Avrupa. Rusya ile Amerika savaşını başlattılar. 10 milyon Ukraynalı Avrupa’ya gitti. Sonraları acun azık krizine girdi. Hani çıkarsalardı. Amerika sağdan soldan üfürüyor. Şöyle yapıyorum, hakeza yapıyorum. Avrupa diyor kim 50 yıllık, 100 yıllık planlarımı yapıyorum. Hani 50 almanak, 100 yıllık planın. Bu kışın donacaksın soğuktan. İşleri güçleri bilcümle sorunları ve problemleri doğuya becermek. İşleri güçleri sabahtan akşama kadar Ortadoğu’dan, Ölçülü Asya’ya, Afrika’ya kadar herkesi sömürmeye hizmet etmek. Kiminin bedeninden kiminin madeninden kiminin vadi şeş kaynaklarından istifade etmeye çalışmak.”

Türkiye’yi, Diyarbakır’ı ve çocukların umudunu büyüttüklerini anlatan Soylu, şöyle devam etti:

“Amma bu bize yetmez. On Paralık birimize yetmez. Amil şu, etrafımızdaki coğrafyaya dingildeklik veriyorlar. Hafif ayağımız biraz canip düşse o istikrarsızlığı Türkiye’ye taşıyacaklar. Gecenin saat 12’sinde, 1’inde, 2’sinde insanlar bayındır ve erinçli gidiyor. Bu de bize yetmez. Erbil dahi Bağdat bile Şam da rahat olmalı, etrafımızdaki coğrafya üstelik huzurlu olmalı. Bunu keşfetmek bizim boynumuzun borcu olarak bu tarihin, bu coğrafyanın insanları olarak bizim üzerimize güçlük ve hükümlülüktür.”

Reisicumhur Erdoğan ile yapılacak çokça aksiyon olduğunu anlatım eden Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bunu tabii kim sizin desteğinizle, sizin sayenizde, sizinle beraber. İlk kat Amerika’yı ve Avrupa’yı böyle yakaladık. Senelerce kafamıza vurdular. Yapacağımız çok aksiyon var. Yeter ki bu bölgeyi, coğrafyayı bu istikrarsızlıklardan Ortadoğu’yu, Itidalli Asya’yı kurtarabilme imkanına eş olalım. Recep Tayyip Erdoğan benzeri zamanda dünyaya eminlik veren ayrımsız lider. Hedefimiz bu yüzyılı Türkiye yüzyılı yapmaktır. İlk nöbet bu fırsatı bilcümle bu arada yakaladık. Bize inanma edin, bize güvenin. Bugüne kadar Recep Tayyip Erdoğan sizi büyükelçiliklerin masasında pazarlığa oturtmadı. Bu milleti ve ülkeyi oturtmadı. Türkiye’ye kat koymaya kim çalışmışsa, kim inç sallamışsa onlara gereğini adına getirdi. Bu ülkede kamer sonu emekli maaşları ödenecek mi ödenmeyecek mi diyerek insanlar tereddüt halindeydi. Acaba kasada mülk var mı diye niteleyerek. Zaman hakeza tıpkısı Türkiye namevcut. Tarihi turizm rekorlarını kırıyoruz. Tarihin istihsal rekorlarını kırıyoruz. Tabiatıyla sıkıntılarımız var. Ben bulunmayan demiyorum. Ama Avrupa patinaj yaparken bu sıkıntıları aşacak ve buradan vesile üretecek önder da Recep Tayyip Erdoğan’dır. Birileri bühtan atar. Tığ gittiğimiz yolu biliriz. Kimesne söylenenleri çarpıtmasın. Bizim ayrımsız tek kırmızı çizgimiz var o dahi terördür. Hepimiz birbirimizin kardeşiyiz. Bağlanak, beraberlik ve kardeşlik içerisinde olalım. İnşallah bu meseleleri bütün alay malay aşmaya çalışalım.”

“300 yıldır ilk kez hakeza bire bir fırsat yakaladık”

Daha sonraları Dicle ilçesine güzeşte Bakan Soylu, 15 Temmuz Şüheda Parkı’nda vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, kimsenin söylediği sözle, yaptığı işle ilgilenmediklerini, biricik çizgilerinin yıldırı olduğunu belirtti.

Terörün dışında yöntem yerine ki ne söylerse söylesin, kimsenin düşüncesinden bulut etmediklerini rapor fail Soylu, şunları söyledi:

“Biz akilane yolda gittiğimize, cins amacında ilerlediğimize inanıyoruz. Hangi kadar gidebilirsek, hangi büyüklüğünde yapabilirsek bu milletin soy yolculuğu sona ermez. Biz düşeriz, bayrağı dirimsel tıpkısı hakikat yolcusu alır, için devam ettirir. Bizim yapacaklarımız var. Görüyorsunuz Amerika, Avrupa’yı kimler idare ediyor, görüyoruz. Meselelerden haberleri bulunmayan, dünyada ne olduğunu farkında değiller.”

Türkiye’bile Müslümanlığın minferi Doğu ve Güneydoğu olduğunu kaydeden Aristokrat, şöyle bitmeme etti:

“Ama burada tıpkı firez terörizmiyle bu arada annemizi, babamızı, geleceğimizi, büyüğümüzü bizden ayırmaya çalıştılar. Burada apayrı şekilde ayırdılar. PKK’yla gayrı tarafta dahi televizyonlarla ayırmaya çalışıyorlar. beherglas taraftan maşayla altımızı eşmeye çalışıyorlar. Benzeri taraftan dahi FETÖ’yle bunu yapamaya çalıştılar. Hep bir sömürme vesilesi. Biz bu medeniyetimize inanıyoruz. Biz bu medeniyetimizi dünyaya nakşetmekle mükellefiz. 300 yıldır ilk kez böyle benzeri punt yakaladık. 300 yıldır Avrupa’yı, Batı’yı hakeza yakaladık. Hem birlikte muhafazakar devrimci Tayyip Erdoğan’la yakaladık.”

Aristokrat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Recep Tayyip Erdoğan, Gün Doğusu ve Güneydoğu’nun çocuklarını okutmak üzere dünyayla mücadele ediyor, Amerika’yla kavga ediyor. Haydi oradan, iftiracılar, istismarcılar. Biz sizin emrine amadeyiz. Biz hizmetkarlığa talibiz, Recep Tayyip Erdoğan öğretti bunu. Gine hizmetlerle, eserlerle geliyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın temas Diyarbakır’a geldiğinde heyecanlanırım. Çünkü toptan oyuna alın söyleyeceği benim amacıyla önemlidir. İnsanları nasıl kucaklayacağı insanları bittabi cömert yerine bire bir arada tutacağı o tevhit anlayışını şüphesiz bütünleştireceği, annelere, kadınlara hangi söyleyeceği, gençlere ne umudu vereceği. Diyarbakır yalnız Diyarbakır değildir, Balkanlar’dır Ölçülü Gün Doğusu’dur, Ilımlı Asya’dır. Tığ bunun bilinci içerisindeyiz. Allah sizden razı olsun. Yıllardır hoşgörüsüz hamle atmadınız. Minnettarız ve müteşekkiriz. Sonuna kadar emrinize amadeyiz. Ahzüita haset muhafazakar ihtilalci Tayyip Erdoğan’a hep birlikte topluluk çıkacağız. Ona atılan iftiraların seçkin birine bütün bu arada karşılık vereceğiz. Getirdiği, yaptığı hizmetlerle alakadar da başımız gözümüz üzerine diyeceğiz. O bile başım gözüm üzerine diyor.”

Aristokrat, Eğil ilçesinde da AK Öğür İlçe Başkanlığı önünde vatandaşlarla ayrımsız araya geldi. Buradaki konuşmada birlikte Avrupa’nın akıbet 3 yılda yıldırı örgütleri PYD ve PKK’ya 2 bilyon dolar yardım ettiğini aktaran Nazır Aristokrat, “Sebep, yıldırı yükselsin, istihsal, sanayi siteleri olmasın, 81 ilde Tunceli’de, Şırnak’ta, Hakkari’üstelik, Diyarbakır’de üniversitede çocuklarımız bayındır okumasınlar, geleceği, umudu fon etmesinler.” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Aristokrat, şöyle bitmeme etti:

“Yıldırı örgütünü bu ülkenin başına bela etmelerinin sebepleri bu ülkenin bu insanların değerlerinden ayrılmalarını bulmak içindir. FETÖ’yü ülkenin başına bela etmelerinin sebepleri Müslümanlığı başkalaştırmaya çalışmaktır. DEAŞ’ı ülkenin başına bela etmelerinin İslam’ı dünyaya bambaşka cins anlatmaya çalışmaktır. Bu Amerika ve Avrupa’nın tezgahıdır. Bu tezgaha düşmeyen Recep Tayyip Erdoğan’dır.”

Share: