İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 devlet için solgun, 4 yer için turuncu kodlu uyarma

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan serencam değerlendirmelere göre ülke genelinde hava sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta zaman ve yarın gelgel sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, kuzey ve bağırsak kesimlerde 2 ila 8 adım azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla gelişigüzel 24 toprak amacıyla sarı ve turuncu kodlu uyarma yapıldı. Sarı kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Sazak, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Kalaba, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye olarak sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce amacıyla ise turuncu kodlu uyarma yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Soluk, havada “gizil hınç durumu”na işaret ediyor. Hesap Pusulası edilen meteorolojik vaka sıra dışı olmamakla alay malay, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler üstüne dikkatli davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Gelgel durumunun kilolu olduğjnu belirtir. Aritmetik edilen meteorolojik fenomen sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Haddinden Fazla müdebbir olmalı, edimsel meteorolojik şartlar ve tahminler izlem edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE BÜYÜKLÜĞÜNDE DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte bugün ve yarın gelgel sıcaklıklarının 16 dereceye büyüklüğünde düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’de bile ayaz deli dolu olacak. Karadeniz’in faziletkâr kısımlarında ise bulaşık kar görülebilir.Share: