Diyarbakır’da İtfaiye Haftası dolayısıyla 3 bin 500 öğrenciye eğitim verildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Haftası zımnında 3 bin 500 öğrenciye terbiye verdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 25 Ilkgüz-1 Teşrinievvel ortada kutlanan İtfaiye Haftası dolayısıyla öğrencilere müteveccih teorik ve pratik eğitimler düzenledi.

İtfaiye Daire Başkanlığı görevlileri, hazırlanan izlence çerçevesinde öğrencileri, LPG ve katıksız gazdan kaynaklı, konutlarda veya hisse senedi yerlerinde meydana gelebilecek yangınlarda, çetin yaman ve zehirli gazlar ile ilgili bilgilendirdi.

Eğitimlerde İtfaiye Kat Başkanlığı vasıtasıyla hazırlanan ve yangınlar sırasında yapılması gerekenlerle ilişik bilgilerin saha aldığı broşürler dağıtıldı.

Ekipler eğitimlerde kontrollü bire bir şekilde LPG, gaz ve sıvı yangınlarda meydana gelebilecek yangınlara müdahale ika yöntemleri ile ilgili öğrencilere tatbikat yaptırdı.

Yangın söndürme işleminin ne şekilde yapıldığını pratik yaparak öğrenme fırsatı bulan öğrenciler, antrparantez alçalma ettikleri soruları eğitimi veren görevlilere yöneltti.

İtfaiye Haftası kapsamında toplanmış 20 okulda 3 bin 500 öğrenciye terbiye veren İtfaiye Ofis Başkanlığı, sene boyunca öğrencilere müteveccih eğitimlerine bitmeme edecek.

Share: