Emzirme Haftası’nda asıl adaylarına eğitim

Emzirme Haftası’nda ana adaylarına terbiye

ANKARA – Ankara Atatürk Yetişek ve Araştırı Hastanesinde temel ve asıl adaylarına emzirme eğitimi verildi.

Ankara Atatürk Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi, Emzirme Haftası’nı etkinliklerle kutladı. Şifahane Aylı Okulu mesul doktoru Op. Dr. Sevgili Tapkan ve yetişek hemşiresi Birgül Ağababa vasıtasıyla sunulan eğitim böylecene ayrımsız tören düzenlenerek, eğitime katılan asıl ve temel adaylarına çeşitli hediyeler takdim edildi. Ankara İl Keyif Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanı Doç. Dr. Mustafa Sırrı Kotanoğlu’nun katılımıyla düzenlenen programda emzirme ve temel sütünün önemine ilgi çekildi. Bebeklerin önceki 6 ay sadece anne sütü ile emzirilmesi, akla yatkın munzam gıdalarla alay malay yer beş altı 2 yaşına kadar emzirmenin sürdürülmesi, korunması ve desteklenmesinin önemi vurgulandı.

Esenlik Hizmet Hizmetleri Müdürü Mine Yekeler, programda yaptığı konuşmada 1-7 Teşrinievvel Emzirme Haftası etkinlikleri üzerine bilgiler vererek, Atatürk Sanatoryum Eğitim ve Araştırma Hastanesi namına konunun önemini vurgulamak, içtimai farkındalık ihdas etmek maksadıyla böyle ayrımsız aktiflik gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.

Şifahane Başhekimi Prof. Dr. Görgülü Enerjik ise, Türkiye’nin içtimai heybet anlayışıyla emziren ve etkin annelere değişik imkanlar tanıdığının altını çizerek, “Bilindiği için 22 Şubat 2022’de Keçiören’in en zinde iki hastanesi birleşerek Atatürk Sanatoryum adı altında aktif bir yapıya dönüştürüldü. Hastanemizde yeni doğan ve bala hastalıkları kliniğimiz vardı. Son haftalarda birlikte avrat veladet kliniğimizde oldukça encam mevrut hocalarımızla kıpırdak ayrımsız yapıya kavuştu. Halkımıza çıktı henüz hayat dolu aynı yapıyla hizmet edeceğiz” dedi.

Programda mütekellim Ankara İl Keyif Müdürlüğü Ahali Sağlığı Hizmetleri Başkanı Doç. Dr. Mustafa Sırrı Kotanoğlu, “Hiçbir ilacın sağlayamayacağı faydaları olan asıl sütünün önemini beş altı önce hocalarımız çok evire çevire anlattılar. Tek fabrikanın üretemeyeceği, dünyanın bütün en ferah zekalıları benzeri araya gelse hakeza bir ilacı yapamayacaklarını görüyorlar. Allah-ü Teala hakeza tıpkısı imkan vermiş” dedi.

Share: