Rize haberleri… Rize Kent Hastanesi deniz dolgu çalışmalarında sona yaklaşıldı

Rize’bile deniz doldurularak inşa edilecek 850 yatak kapasiteli Rize Site Hastanesi üzere çalışmalar devam ediyor.

Taşlıdere ve Hamidiye mahalleleri ortada 340 bin metrekare üstüne yapılacak Rize Site Hastanesi üzere dolgu medar çalışmalarına aile ayında başlandı. Çalışmaların yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Rize Valisi Eksiksizlik Çeber, AA muhabirine, Rize Kent Hastanesinin düz yazı edileceği alandaki bahir dolgu çalışmalarının yüzdelik 80’lere yaklaştığını söyledi.

Diğer taraftan birlikte ihale çalışmalarının devam ettiğini tamlayan Çeber, “Gücük müddet içerisinde, sene sonunu bulmadan ihalesini yapacağız. İki yıllık benzeri süre içerisinde de vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız.” dedi.

Çeber, domuzuna benzeri sayrılarevi mensur edileceğini anlatım ederek, “850 kalifiye yataklı vagon bire bir hastane olacak. İhtiyaç simultane tığ o sayıyı 1500’e büyüklüğünde çıkarabileceğiz. beher hastamız yattığı odadan bahir manzarası görecek.” diye konuştu.

Hastanenin mimarlık açıdan de haddinden fazla iyicene olacağını, Rize- Artvin Havalimanı kadar civar mimarisi ve karakterini yansıtacağını aktaran Çeber, etrafındaki bahçe ve rekreasyon alanlarının üstelik tıpkısı şekilde yapılacağını kaydetti.

Vali Çeber, hastanenin hoppadak Rize’ye değil, Artvin’e, Erzurum İspir’den Rize’ye büyüklüğünde olan bölgeye, tıpkısı zamanda Gürcistan’a bile bakım edeceğini aktararak, şöyle dedi:

“Onunla bile tam kalmayacağız. Hedefimiz Orta Asya’nın 4 milyon civarında olduğunu bildiğimiz nitelikli esenlik hizmeti ihtiyacı olan vatandaşları. Yani alışılagelen hizmetlerini alıp da nitelikli tıpkısı bakım üzere ayrıksı yere gerekseme duyan Ilımlı Asyalıları birlikte hedefliyoruz. Onları sağlık turizmi ile bu arada bu hastanemize getireceğiz. Söz Gelişi böbrek ameliyatı olacak. Diyeceğiz kim ‘Gel üç dönme seni Rize’dahi yaylalarda rehabilite edelim, sonradan ameliyatını ol, sonrasında bir hafta daha lüzumlu termal tesislerimizde icap yaylalarımız dahi lakırtı. Ondan bilahare hem beynen hem fiziken zinde şekilde ülkene dön’. Hakeza hedeflerimiz var. Bu hedefler amacıyla yapılan tıpkı sayrılarevi olacak.”

Share: