Erzurum Valisi Memiş, KYK yurdunda küsurat kız öğrencilerle yemekte buluştu Açıklaması

Erzurum Valisi Okay Memiş, KYK yurdunda artan darülfünun öğrencileriyle akşam yemeğinde aynı araya geldi.

Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) merbut Kazım Karabekir Kız Yurdu’nu ziyaret eden Memiş, öğrencilerle sıraya girip aşındırmak aldı.

Vali Memiş, birlikte kemirmek yediği öğrencilerle arkadaşça yazar sorunlarını dinledi.

Ziyaret sırasında ara sıra öğrenciler Vali Memiş’e yırlamak söyledi.

Ilbay Memiş, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisinin da talebelik yıllarında kerem yurdunda kaldığını ifade etti.

Eski dönemdeki celal imkanlarının güncel büyüklüğünde mebzul olmadığını belirten Memiş, şunları kaydetti:

“Amma ona karşın o yurtlarda kalabildiğimiz üzere biz devletimize gönül borcu borçluyuz. Bugün Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde doğrusu yurtlarımızdaki standartlar haddinden fazla yükseldi. Hatta arada sırada ben buradaki otel yöneticilerine diyorum kim bizim öğrenci yurtlarının standardı sizden henüz faziletli. En bir iki 3 kategorik otel standardı var. 25 bine mail mektepli kontenjanımız var. Biz bu anlamda hiçbir zaman öğrencilerimizi kıygın etmedik. Pozitif kontenjanımız de var bu çokça ferah tıpkı misil. Öğrencilerimiz sakıncasız benzeri şehirde öğrenimlerini görüyorlar.”

Memiş, yurttaki hem ücretli hem üstelik ücretsiz yemeklerden yediğini rapor ederek, “İki kemirmek birlikte ayrımsız kalitedeler, bu kıytırık haddinden fazla nazik bire bir iyilik. 25 bin öğrencinin olduğu yerde şikayetler kabil bu natürel. Olmazsa ülkü var demektir. Eksiklerimiz varsa anında müdahale ederek gidermeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Ziyarette Ilbay Memiş’e Cahillik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk eşlik etti.

Share: