Eşi Vasıtasıyla Maktul Rabia Yılmaz’ın Annesi Ayfer Aydınlı: “Dayanamıyorum Artık, Ayın 15’inde birlikte Murafaa Var, Hepinizi Bekliyorum Oraya. Benzeri Elan…

CHP Karı Kolları’nın Isparta’da düzenlediği Eş Destekleri Sigortası Toplantısı’nda eşi vasıtasıyla öldürülmüş Rabia Yılmaz’ın annesi Ayfer Aydınlı; “Dayanamıyorum artık, ayın 15’inde bile murafaa var, hepinizi bekliyorum oraya. Diyecek tıpkısı kortej bulamıyorum bundan sonra. Aynı daha benim üzere annelerin canı yanmasın” dedi.

CHP Avrat Kolları Umumi Başkanı Aylin Nazlıaka’nın katılımıyla Isparta Belediyesi Ekin Merkezi’nde evvel Sülale Destekleri Sigortası Toplantısı düzenlendi. Nazlıaka, toplantıda Aile Sigortası projesini anlattı. Sonrasında Nazlıaka, Isparta’üstelik 21 Haziran’birlikte eşi Ayhan Yılmayan marifetiyle katledilen 27 yaşındaki Rabia Yılmaz’ın annesi Ayfer Aydınlı’yı sahneye aldı.

Gözyaşlarına hakim sıfır esas Ayfer Aydınlı, “Biz evde yoktuk filhakika eve çaktırmadan girmiş, tığ eve dönüp kapıyı miftah açmaz şiddetli etti. Tanrı kimseye hakeza tıpkısı yara yaşatmasın bilmiyorum dayanamıyorum çıktı. Aralığın 15’inde duruşma var hepinizi bekliyoruz oraya. KADES vardı esirgeme kararımız vardı herhangi bir şeyimiz vardı katledilmeden 1 hafta önce patak yedi. Diyecek bire bir meze bulamıyorum bundan sonra. Bir henüz benim gibi annelerin canı yanmasın” diye konuştu.

“BİZ HERKESİN EŞİT, HERKESİN ERINÇ İÇİNDE YAŞADIĞI BİR TÜRKİYE MÜCADELESİ VERİYORUZ”

Nazlıaka ise Ocak Destekleri Sigortası’nı anlattığı konuşmasında kısaca şunları söyledi:

“İhtiyaç sahibi olmasına karşın onlara bindi verilmiyor ve hassaten destekleri verirken de bizden olan, olmayan diye niteleyerek ayrımsız ayrımda bulunuyorlar. İşte tığ, ayrılığın gayrılığın olmadığı, herkesin bedel, herkesin geçim içinde yaşadığı bir Türkiye mücadelesi veriyoruz. Bu nedenle de bu sistemle gelişigüzel sağlık dağılımını dengeleyeceğiz. Hem vatandaşlarımızın eğitimden, sağlıktan değer olanaklar ile faydalanmasını teminat altına alacağız hem de bir tane tek bireyleri güçlendireceğiz. Bireyleri yükseltmek demişken; tıpkısı birlikte bakir başlangıçlar fonu altında bir kaynak sağlayacağız. Bu birlikte alelhusus hız mağduru olan kadınlar üzere meri olacak. Onların yeniden hayata tutulmasını sağlayacağız.”

Share: