Familya sahibi ihata etmek istediği kiracılarını susuz ve elektriksiz bıraktı

Ev sahibi ihata etmek istediği kiracılarını susuz ve elektriksiz bıraktı

Elektriksiz kaldıkları evde okula revan kollar kandil ışığında öğüt çalışıyor

BURSA – Bursa’dahi 2 kıvrım bire bir apartmanı düzlük eş sahibi, binada küsurat kiracıların oturdukları daireleri birden boşaltması için zindelik ve suyu kesti. Şehrin merkezinde karanlıkta ve susuz mütezayit aileler ev sahibine reaksiyon gösterirken, ilk okula giden çocukları ise çırağ ışığında ders hizmet etmek zorunda kaldı.

İddiaya bakarak, eşkal Saika İlçesine sınırlanmış Çınarönü Mahallesi 2. Yiğit sokak üstünde bulunan 2 bükülmüş ayrımsız apartmanı 1 kamer önceki satın düz F.D, yıllardır ayrımsız apartmanda ailesiyle kirada oturan Taşdemir ve Yılmaz ailelerinden evlerini boşaltmasını istedi.

Aileler bu isteğin üzerine aile sahibinden bambaşka aynı kat bulana kadar gelişmemiş bire bir süre istedi. Fakat henüz 15 aktarılma geçmeden kapıya gelen familya sahibi su ve canlılık aboneliklerini kendi konusunda aldı. Gelişmemiş tıpkısı süre bilahare kiracılarına takı yaparak çakozlamak talip F.D cıvıltı ve suyu kesti. Karanlıkta susuz mütezayit Taşdemir ailesinin ilkokula giden çocukları montgomer ile çırağ ışığında ibret çalışırken, Yılmaz ailesi baktığı mânialı annesini kardeşlerine kovmak zorunda kaldı.

Çocuklarının eğitimlerinden vurdumduymaz kaldığını tamlayan Nevzat Taşdemir, “Oturduğumuz ocak kestirmece 1 ay evvel başka birine satıldı. Yeni ev sahibi oturduğumuz dairenin boşaltılmasını irade etti. Bizde kendisinden evi açmak üzere kendisinden bodur tıpkı müddet ahit istedik. Aradan 15 dönüş geçmeden suyu ve abonelikleri konusunda aldılar. Daha sonradan akarsu ve elektriği kesip, bizi 1 aydır siftinlik ettiler. Namına oturduğumuz müddet ortamında henüz aşkın mülk vermeyi kabul ettim, onu de kabul etmedi. Çocuklarım eğitimlerinden vurdumduymaz kaldı. Vaktiyle su ve elektriğimiz olmadığı üzere ödevlerimi yapamadım bahanesinin örneğini burada çocuklarıma yaşattı. Kendisi üzerine şikayetçi olacağım” diye niteleyerek konuştu.

Aynı mağduriyeti aktif Nuray Yılmaz ailesi ise, “Buğulanmış anneme ego bakıyordum. Canlılık ve suyumuzu kestiler. Burada parasız olacak diye niteleyerek annemin bakımını stlenmeme karşın kardeşime geçilmek zorunda kaldım. Mutfakta bulunan bütün malzemelerim bozuldu. Hangi üçkâğıt kaldı, hangi yayın” dedi.

Share: