Gösteri fethetmek amacıyla geldikleri ilçeyi dünyada düzen ediyorlar

Gösteri boşaltmak üzere gittikleri Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Tosya spor bünyesine giren ve Avrupa Kurash Şampiyonasında iki ikincilik madalyası ile dönen sporcular, Hindistan’ın Puna şehrinde düzenlenecek Acun Şampiyonasında Türkiye’yi künde edecek. Şampiyonluk öncesinde Tosya Kaymakamı Suat Hatam ve Tosya Şehremini Yanardağ Kavaklıgil’i ülfet eden sporcular, Kastamonu’yu, Türkiye’yi genişlik gani şekilde baziçe edeceklerini söyledi.

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde düzenlenen festivale katılarak gösteri yapan ‘kurash’ takımı, Tosyaspor Kulübü bünyesine girmişti. Yunanistan’bile düzenlenen Avrupa Kurash Şampiyonası’na katılan bando Avrupa ikincisi olurken, sporculardan Hasan Birey Reji Kolcusu ve Okan Yıldırım dahi ikincilik madalyası almıştı. Hindistan’ın Puna şehrinde düzenlenecek Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi külah edecek olan sporcular hazırlıklarını tamamladı. Bökelik öncesinde Tosya Kaymakamı Suat Hatam ve Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’i ülfet eden sporcular verdikleri bindi amacıyla teşekkürname ederek, Türkiye’yi en bol şekilde kaşkariko edeceklerini söyledi

Ziyarette konuşan Başbuğ Volkan Kavaklıgil, “Sportmen arkadaşlarımızla 2 kamer ilk Tosya Pirinç ve Kültür festivali için Tosya’ya geldiklerinde yolumuz kesişti. Festivalde Tosya halkına bodur bir lansman ve gösteri sunumu yapmışlardı. O zaman kendileri ile görüştüğümüzde yaptıkları spor üzerine bizlere bilgi vererek bindi istediler. Biz da Tosyaspor Kulübü başkanımız Cümbüş Abayın ile konuyu görüşerek sportmen arkadaşlarımızı Tosyaspor’un lisanslı sportmen yaptık. Sporcu kardeşlerimiz ve hocamız girdikleri Avrupa Şampiyonasında iki madalya alarak geçmiş ülkemizi bilahare Tosya ve Tosyaspor Kulübünü muvaffakiyet ile baziçe etti. Şimdi önümüzdeki günlerde yapılacak olan Acun Şampiyonasında yine Türkiye’yi ve Tosyaspor’u sükse ile desise ederek zer madalya ile ülkemize döneceklerine inancımız ve güvenimiz umum. Tosya yerine başarılı sporcuların seçkin zaman yanı sıra olmaya devam edeceğiz” dedi.

Ziyaretler, toplu ışık çekimi ile sona erdi. – KASTAMONU

Share: