Hareket bölgesine 10 tır duş ve abdesthane Manisa’dan uğurlandı

Zelzele bölgesine 10 tır duş ve tuvalet Manisa’dan uğurlandı

Manisalı sanayi esnafından yer sarsıntısı bölgesine duş ve tuvalet üretti

Esnaf dayanışmasıyla yer sarsıntısı bölgesine arkalama eli uzandı

Ilbay Karadeniz sevkiyatı durumunda inceledi

MANİSA Manisa’dahi küçük endüstri esnafı tarafından tesanüt içerisinde üretilen duş ve tuvaletler tırlara yüklenerek yer sarsıntısı bölgesine gönderildi. Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay ile alay malay sanayi esnafını konuşma ederek hem üretilen duş ve tuvaletleri inceledi hem dahi esnaftan bilgelik aldı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Gücük Ay 2023 tarihinde meydana mevrut 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki zelzele 10 ilde yıkıma illet olurken, yer sarsıntısı sonrası yaraların sarılması amacıyla düzenlenen yardımlar de devam ediyor. Manisa’dahi Âdeta Sanayi Sitesi esnafı, Manisa Valiliği, Yunusemre Kaymakamlığı ve AFAD koordinesinde kendi aralarında yaptıkları organizasyonla depremzedeler için duş ve abdesthane kabini üretti. Ayrımlı meslek gruplarının ayrımsız araya geldiği duş ve abdesthane üretimine Manisa’daki meslek liseleri öğretmenleri ve öğrencileri bile gönüllü namına bindi verdi. Depremin önce anından bu yana üretilen 111 adet duş ve abdesthane içlerine elektrikli şofbenleri dahi montajlanarak 10 tıra yüklendi. 10 tır, Manisa İl Inanma Müdürlüğüne sınırlı gidiş geliş ekiplerinin eskortunda kafile yerine sarsıntı bölgesine yola çıktı.

Malzeme ve hisse senedi gücü teminiyle beraber üretimin bitmeme edeceğini belirten esnaftan Hüseyin Kumrucular, “Ekseriyetle Malatya bölgesine duş ve abdesthane gönderiyoruz. İçlerinde elektrikli şofbenleriyle alay malay ürettik. Okullarda üretilen sobalarla bu arada akarsu malzemeleriyle birlikte 10 tır gönderiyoruz. Toplamda 111 kıta duş ve abdesthane namına sevkiyatımız gerçekleşmiş olacak. Gereç temininde da aynı etki yaşamazsak Manisa Valiliği organizasyonunda üretimimiz bitmeme edecek. Şu anda deprem bölgesine çok çok gereç gittiğinden onları bile değerlendirerek istihsal bitmeme edecek” dedi.

Ilbay Karadeniz sevkiyatı yerinde inceledi

Öte yandan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay ve Manisa İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Mustafa Rençper ile alay malay sanayi esnafını mülakat ederek hem üretilen duş ve tuvaletleri inceledi hem da esnaftan bilgelik aldı. Sevkiyatı yerinde takip eden Ilbay Karadeniz, esnafın gösterdiği dayanışmaya de teşekkür etti.

Share: