Horasan’da gidiş geliş denetimleri devam ediyor

Horasan’da trafik denetimleri devam ediyor

ERZURUM – Erzurum Horasan Mıntıka Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ve İlçe Bitirmiş Komutanlığı Trafik Jandarması ekiplerince, karayolları üstünde gidiş geliş güvenliğini bulmak için güvenlik kemeri, sevkitabii, muayene, sigorta ve hatalı sollama üzere trafik denetimleri gerçekleştirildi. Kurallara yöntemsiz sürücülere boğaz verilmeyen denetimlerde gidiş geliş güvenliğini tehlikeye atan sürücülere ceza kesildi.

Horasan Mıntıka Trafik Fal İstasyon Amirliği ve İlçe Uyanık Komutanlığı Trafik Jandarması ekiplerince gidiş geliş kontrolü gerçekleştirildi. Horasan İlçe Güvenlik Müdürlüğünden alınan bilgilere bakarak gidiş geliş ekiplerince güven kemeri, içgüdü, açkı tetebbu sigorta, kırmızı çırağ denetimi, kavisli sollama gibi konularda denetimi yapıldı.

Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması üzere teftiş faaliyetlerinin deli dolu bire bir şekilde devam edeceği tamlanan açıklamada özellikle sürücülerde denetleme duygusunun eğin düzeyde tutulmasının hedeflendiği belirtildi.

Erzurum, Veca, Kars, İran yollarında intikal güzergahı olan Horasan’ın birçok noktasında geniş kapsamlı gerçekleştirilen trafik denetlemelerinde eksiği tanıdık şalter ve sürücülerine cezai işlem uygulanırken, sürücüler, gidiş geliş kurallarına uymaları konusunda uyarıldı.

Horasan Kesim Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ve İlçe Kurnaz Komutanlığı Trafik Jandarması Ekiplerinden yapılan açıklamada karayolunda yapılan denetimler ile otomobil, kamyonet, çalımlı ve şehirlerarası yaya otobüslerine yönelik denetimlerin birlikte bitmeme ettiği bilgisi verildi.

Gerçekleştirilen denetimler sonucu; 1 sürücüye, inanma kemeri ihlali 24 sürücüye aşırı atiklik (içgüdü) denetiminden, 1 sürücüye araç araştırma intikal sürecinden, 1 sürücüye açacak kullanırken telefon kullanmaktan toplamda 84 araç denetlendi, 27 sürücüye trafik yönetimsel para cezası uygulandı.

Açıklamanın böylecene vatandaşların geçim ve güvenliğini sağlamaya müteveccih denetimlerin muttasıl devam edeceği bilgisi paylaşıldı.

Share: