Iğdır haberleri! HDP’li Sunturlu, 19 Aralık’ta hakim karşısına çıkacak

DOKUNULMAZLIĞI kaldırılarak üzerine, ‘silahlı yıldırı örgütüne organ olmak’ suçundan 15 yıla büyüklüğünde hapis istemiyle sav açılan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Iyicene, 19 Çatlak’ta bilge karşısına çıkacak.

Ankara 22’nci Ciddi Ceza Mahkemesi, Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu, Güzelce için hazırlanan iddianameye ilgilendiren değerlendirmesini bitirirken, duruşma tedbir zaptı de tamamlandı. Adamakıllı’in tutukluluğunun devamına hükmedildi ve enstantane için 19 Boşluk haset belirlendi.

İddianameye bakarak, Adıyaman’de 2017’de terör örgütü PKK’ya yönelik çekicilik destekli operasyonda aylak hale getirilen yıldırıcı Volkan Bora ile fotoğrafı ortaya sâdır HDP Saylav Iyicene karşı soruşturma başlatıldı. Anket kapsamında, Başsavcılığın talebi üzerine Domuzuna’in dokunulmazlığı, Türkiye Balaban Budun Meclisi’nde kaldırıldı. İfadesi darılmak için çıkarılan davetiyeye karşılık vermeyen ve adresinde bulunamayan Iyice üzerine yakalama kararı çıkarıldı. Güzelce, mikro dışına kaçmaya çalışırken yakalanıp, tutuklanmıştı.

Share: