İHH GÖNÜLLÜSÜ 4 GÜRE VEFATLARININ YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI

Bursa’da ortaöğretim öğrencilerine müteveccih planlı teknoloji kampına giderken geçirdikleri trafik kazasında ölüm eden İHH gönüllüleri Tasavvur Can Kayaç, Kağan Talip Tığlı, Yusuf Taha Göktaş ve Tarık Kesekçi’nin vefatlarının birinci yıl dönümünde İstanbul’bile yâd programı gerçekleştirildi.

Geçen yıl Bursa’dahi ortaöğretim öğrencilerine müteveccih düzenlenen teknoloji kampına giderken geçirdikleri trafik kazasında son eden İstanbul Dinç İHH Başkanı ve Türk Telekom Olgun Mühendisi Hakan Eğilimli Tığlı, Gailesiz İHH İstanbul Ortaöğretim Sorumlusu Uğur Fert Kaya, YediHilal Teknoloji Takımları Sorumlusu Yusuf Taha Göktaş ile Baykar Uçak Mühendisi ve İHH Gönüllüsü Tarık Kesekci ihtifal programıyla tanınmayan edildi. İstanbul Tendürüst İHH yoluyla planlı izlence, Balaban Çamlıca Camii 1071 Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Programa, çoğunluğu zinde kısaca bin 500 sevimli katıldı.

‘ALLAH’IN RIZASINI ILETILMEK İÇİN ÇABA ETTİLER’

Anma programı, Aziz Mahmud Hüdayi Camii İmam Hatibi Hasan Baydemir’in Kur’an-ı Verimli tilavetiyle başladı. Sonrasında kürsüye İstanbul Zinde İHH Başkanı Burak Özyılmaz imdi. Özyılmaz, ‘Vefat eden kardeşlerimiz inandıkları yolda çok çalıştılar, değme faaliyeti son faaliyetleriymiş gibi görerek çaba ettiler. Bize düşen, kardeşlerimizin bıraktığı bayrağı onlar gibi taşımak ve çok harıldamak. Kardeşlerimize Rabbim’den rahmet diliyorum’ dedi.

Genç İHH Başkanı Muhammed Cihad Polat ise konuşmasında, ‘Kardeşlerimiz, Cenab-ı Cenabıhak’ın rızasını çekmek amacıyla, Kur’an nizamını yeryüzüne hakim eylemek amacıyla hiz gösterdiler. ve gine bu uğurda Bursa’ya giderken vefat ettiler. Hepsi mümasil himmet yaptığımız ve bizde dip izler bırakan kardeşlerimizdi. Kardeşlerimizle gelişigüzel parçalanmamış şehitlerimize Rabbim’den yağmur niyaz ediyorum’ ifadelerini kullandı.

‘ONLAR BİZE ÖRNEK OLDULAR’

Polat’in arkası sıra kürsüye mevrut YediHilal Derneği Başkanı Sağlıklı Sarıyıldız bile, vefat eden gençlerle ilgili anlatılanlardan çıkarılacak dayanabilen çokça öğüt olduğunu belirtti. Sarıyıldız konuya ilgili sözlerine şu şekilde bitmeme etti:

‘Onlar bize benzer oldular. Yaptıkları görevleri gerçekten namına getirmeye çalışan; stant kurulacaksa sergilik kuran, uygulayım bilimi eğitimi verilecekse teknoloji eğitimi veren değme biri dava şuuruna topluluk kardeşlerimizdi. Onlar hayatlarını İslam’a bakarak tanzim fail kişilerdi. Onlar iyice gençlerdi, Cenabıhak yağmur eylesin.’

Program, emrihak fail gençleri anlatan sinevizyon gösterimi ve arkadaşlarının şahitliklerini paylaştıkları konuşmalarla devam etti. Konuşmaların arkası sıra, Üzüntü Sanatçısı Cihad Küçümseme ‘Uyurmuş Gibi’, Terane Sanatçısı Kasıt Bozkurt ise ‘Ahirette Göreceğiz’ ve ‘Şehit Tahtında’ isimli ezgileri seslendirdi.

‘İNSANLARA FAYDALI OLMAYA ÇALIŞTILAR’

Programın akıbet bölümünde ise katılımcılara hitap eden Siyer Vakfı Kurucusu Muhammed Sakıncasız Saika, ‘Gençler o yola, liseli gençlere yok olmak için çıkmışlardı. Rastgele biri gayretli gençlerdi. Allah, ömre artağanlık verirse 20’li yaşlarda bile olunsa dolu dolu hayatlar yaşanır. Onlar canlarını Tanrı önünde feda ettiler. Gençlerin hayatlarından gördüğümüz bire bir madde bile refikliğin ve dostluğun önemi. El Birliği ufkunu yukarıya taşımamız lazım. Onlar, bilgilerini, kabiliyetlerini insanlara faydalı olmak amacıyla değerlendirdiler. Rabbim, kardeşlerimize rahmetiyle münasebet eylesin’ diyerek konuştu.

Program, ikmal duasının arkası sıra sona erdi.

Share: