Ilbay Koç, öğretmeninin Öğretmenler Günü’nü kutladı

Ilbay Antrenör, öğretmeninin Öğretmenler Günü’nü kutladı

NİĞDE 24 Teşrinisani Öğretmenler Günü dolayısıyla Niğde Evire Çevire Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Portrelerle Şehit Öğretmenlerimiz’ temalı fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi.

Programda Ilbay Mustafa Belletici öğrenciliğinde Rize Sağlık Lisesi Müdürü olan ve deminden Niğde 75. Sene Mehmet Göker Mesleksel ve Ustalık Anadolu Lisesinde görev yapan öğretmeni Kemal Dikici ve eşi Şengül Dikici’ye çiçek ve bergüzar ikram etti. Vali Mustafa Antrenör, İl Hars Merkezi’ndeki programda yaptığı konuşmada, öğrencileri aklın ve bilimin rehberliğinde yetiştiren öğretmelerin, geleceğin mahiyet mimarları olduğunu ifade etti. Vali Çalıştırıcı; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bile; ‘Dünyanın her tarafında öğretmenler, herif topluluğunun yeryüzü fedakar ve saygıdeğer unsurlarıdır’ sözleriyle önemini belirttiği siz kızıl öğretmenlerimizin, ‘Öğretmenler Günü’nü her yıl aynı heves ve heyecanla kutluyoruz. Çocuklarımızı sevgiyle, şefkatle, ilimle, irfanla, ahlakla, faziletle donatınız. Onları itina ile yetiştiriniz ve en önemlisi gani benzeri eş olmalarını sağlayınız. Rastgele çocuğumuzun hususi olduğuna inanarak rabıta ve kabiliyetleri doğrultusunda onları geleceğe hazırlayınız” dedi. Vali Belletici, konuşmasının ardından öğrenciliğinde Rize Afiyet Lisesi Müdürü olan ve halen Niğde 75. Sene Mehmet Göker Mesleki ve Maharet Küçük Asya Lisesinde görev özne öğretmeni Eksiksizlik Dikici ve eşi Şengül Terzi’ye çiçek ve ödül sunma etti. Niğde İl Milli Terbiye Müdürü Halil İbrahim Yaşar ise programda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Başağın yetişmesine engel, zararlı otlar değil; çiftçinin ihmalidir. Bu sebeple üstelik milletin milli, aktöresel ve kültürel yönden yaşayan, medeniyet bakımından dünyaya emsal olmasında ve öğrencilerin bu idealde yetiştirmesinde öğretmenlerin katkısına kadir biçilemez.”

Programda, Fena Hâlde Sanatlar Lisesi sarıklı ve öğrencileri çalgı aleti dinletisi ile oratoryo ve umum oyunları gösterisi sundu, aday öğretmenler yemin etti ve zor olan öğretmenlere Hizmet Haysiyet Belgesi verildi.

Share: