Kadına yönelik şiddete özen kazanmak amacıyla sergilik açıldı

Kadına müteveccih şiddete ilgi buyurmak için stant açıldı

NİĞDE – Niğde’de Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Güven Müdürlüğü, İl bitirmiş Komutanlığı, Şehremaneti, Türk Kızılayı ve Yeşilay teşrikimesai ile kadına yönelik şiddete ilgi yutmak üzere stant açıldı.

Yapılan etkinlikte, protokol üyeleri gökyüzüne turuncu balonu uçurdu, ellerini turuncuya boyayarak, “Kadına değil, şiddete el kaldır” yazan pankarta halk izi bıraktı. Niğde Valisi Mustafa Antrenör yaptığı açıklamada, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Alın Arsıulusal Savaşım Günü” zımnında aktiflik yaptıklarını söyledi.

Sadece kadına değil, hiç kimseye şiddeti ikrar etmeyen ayrımsız kültüre sahip olduklarını belirten Çalıştırıcı, sözlerine şu şekilde bitmeme etti:

“Vatandaşlarımız, KADES uygulamasını telefonlarına indirebilir. Kendisi veya tanık olduğu benzeri can şiddete maruz kaldığında uygulamadan ihbariye yaparak ait manşet birimimiz 3-5 dakika zarfında görüngü hesabına gidiyor ve şiddetin önüne geçiyor. İlimizde 8 bin 503 kadınımız bu uygulamayı indirdi. Bu bizim amacıyla tam değil. İlimizde 20 yaş üstü kısaca 126 bin eş var. Bu sayıyı artırmalıyız.”

Antrenör, bu yıl “kadına el kalkamaz” ile ilişik fuar ve dinleti kadar etkinliklerde 40 bin broşür, 140 bin afiş astıklarını, dolgun taşıma araçlarında bilgilendirici videolar izletildiğini anlatım ederek, “İlimizde bu sene içerisinde tıpkısı karı cinayeti bahis konusu oldu. Bu bizim açımızdan muştulu bir husus. Yaptığımız çalışmaların amacı de budur, temennimiz, duamız de budur. İnşallah bırakın cinayeti rate şiddetin olduğu sosyal hayat oluşturma çabasındayız” dedi.

Share: