İslahiye’ye kurulan aşçı ve arkalama çokluk çadırlara yaraları sarıyor

Tepebaşı Belediyesi, depremden yeryüzü haddinden fazla etkilenen illerden olan Gaziantep’in İslahiye ilçesine kurduğu aşçı ve müzaheret toplama çadırı ile depremzedelerin yaralarını sarmaya bitmeme ediyor.

Tepebaşı Belediyesi, kalıp üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ilde iri yıkıma kere açan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin peşi sıra Gaziantep’in İslahiye ilçesinde aşçı ve hızlı hızlı yanına bile yardım çokluk çadırını kurarak depremzedelerin yaralarını sarmayı sürdürüyor.

Her ahit kahvaltı ve ısıdam aşındırmak

Depremin yaşandığı geçmiş devir İslahiye’de kurulan Tepebaşı Belediyesi Aşevi çadırında değme devir kahvaltı ve sıcak aşındırmak servisi bitmeme ediyor. Depremzedeler çadıra gelerek gıda ihtiyacını karşılarken desteklerinden muhit bile Tepebaşı Belediyesine ve Eskişehir halkına teşekkürlerini iletiyor.

Bölge halkından üstelik yardıma destek

Tepebaşı Belediyesi Aşevi çadırının çarçabuk yanına kurulan müzaheret toplama çadırından üstelik yardımlar ulaştırılmaya bitmeme ediyor. Eskişehir’den gönderilen yardımların dağıtıldığı çadıra, yer sarsıntısı bölgesindeki duygulu vatandaşlar birlikte göveri, sonuç ve odun ocağı kabilinden türlü bağışlarda bulunuyor. İmece usulü ile toplanan yardımlar ile depremzedelerin ihtiyaçları karşılanıyor.

Köylere azık ve gerekseme malzemesi dağıtılıyor

Öte yandan depremden ekolojik ortam iri uymazlık gören ve yıkımların gerçekleştiği köylere birlikte ulaşılıyor. Tepebaşı Belediyesi personeli, rastgele dolaşma köylere anbean ihtiyaçları belirleyip depremzedelere ulaştırıyor. Köylerde kâin depremzedelere hem yemek hem birlikte ihtiyaç malzemeleri konusunda yardımda bulunuluyor.

Saat 22.00’a kadar hizmet veriliyor

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri ise, yapılan yardımlardan çevre Eskişehirlilere teşekkürlerini iletti. Yetkililer, sarsıntı bölgesine oba, aymazlık tulumu, kömür, hijyen paketi ve akarsu kabilinden malzemeleri akşam saat 22.00’a kadar bakım veren Nihal- İsmail Akçura Aşevi’ne bırakabileceklerini belirtti. – ESKİŞEHİR

Share: