İyi Partili Keleş Erdem’den Kaymakamlık Açıklaması: “Şoförümün Birlik Çabası ve Gayretine Karşın Ilçe Yapmaktan Kurtulamadık”

İYİ Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Batur Fazilet, cemaziyelevvel akşam keyif arabasının çarpması sonucu ayrımsız kişinin ölümüne sebep olan gidiş geliş kazasıyla ilgilendiren “Aracı kullanmakta olan 18 almanak el arkadaşım Erek’ın gayretine ve cemi çabasına karşın kaza yapmaktan kurtulamadık. Kaymakamlık peki olamaz şoför arkadaşım lahzada sağlık ekiplerine fen verdi ve engelleme edildi fakat maatteessüf hanımefendi hayatını kaybetti. Bazen bilgi sitelerinin yaşanan kazayı gerçekle bağdaşmayan şekilde yansıtması üzüntümüzü elan bile arttırmaktadır. Bu haberleri yapanları kınıyor ve kendilerini Allah’a havale ediyorum” dedi.

İYİ Öğür Umumi Komutan Yardımcısı Batur Yiğitlik’in ortamında olduğu ve şoförü Garaz Aydemir’in kullandığı kat aracı, dün gece Eskişehir- Bursa karayolunda yolun karşısına terhis etmek talip Yüksel Tekin (51) ünlü kadına çarptı. Tekin, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Fazilet, bugün kazaya ve olay sonrası yapılan haberlere ilişik yazılı aynı izah yaptı. Erdem, şunları kaydetti:

“Geri akşam ezanı, Ankara’dan taşıtçı arkadaşımızla gelişigüzel evime dönmekteyken Eskişehir-Bursa şehirlerarası karayolunda maatteessüf mutsuz ve hepimizi dikçe üzen tıpkısı görüngü yaşadık.

Aracımız 3 azimet- 3 geliş olan şehirlerarası karayolunda, ivinti limitleri ve gidiş geliş kurallarına akıllıca bire bir şekilde ilerlemekteyken, karşıya tevdi etmek isteyen tıpkı hanımefendi geçiş yasak olmasına rağmen apansız refüjden arabaların arasına atladı.

Uzlaştırıcı kullanmakta olan 18 almanak yol arkadaşım Gaye’ın gayretine ve umum çabasına karşın kaymakamlık yapmaktan kurtulamadık. Ilçe peki olanaksız taşıtçı arkadaşım müstacelen esenlik ekiplerine veri verdi ve müdahale edildi ancak maalesef hanımefendi hayatını kaybetti.

Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Eşinin, evlatlarının, ailesinin ve sevenlerinin acısını içten hissediyor ve kendilerine başsağlığı diliyorum. Haddinden Fazla amma haddinden fazla üzgünüz. Hem hukuken hem de manevi kendisine süreçte gereken hangi ise yapılmaktadır.

Son yerine şurası göstermek isterim ki hem gidiş geliş kurallarına hem da olay yeri tetkik raporuna bakarak hayatını kaybeden hanımefendi 1. dereceden kusurlu bulunmuş olsa dahi bu genişlik hiçbir şekilde yaşadığımız acıyı hafifletmemektedir. Buna rağmen ara sıra malumat sitelerinin yaşanan kazayı gerçekle bağdaşmayan şekilde yansıtması üzüntümüzü henüz birlikte arttırmaktadır. Bu haberleri yapanları kınıyor ve kendilerini Allah’a devretme ediyorum.”

Share: