Hüseyin Sarrafiye: “Yıllardan Beri Bu Ülkenin Gençliği Rastgele Devir İtilmiştir. Bu Yapıyı Yıkan Atatürk’tü”

Bağımsız Milletvekili Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Kelle, “Yıllardan beri bu ülkenin gençliği temas antlaşma itilmiştir, rastgele devir ikinci planda bırakılmıştır ve seçkin devir korkulmuştur, bu sosyal namına böyledir. Bunu yıkan kayırıcı Atatürk’tü. Gençlerin konusunda tıpkı Cumhuriyet Altını düz yazı etti. Gençlerle gelişigüzel yaptı bunu ve Cumhuriyeti gençlere sevimli etti, ‘koruyucusu dahi koruyucu üstelik siz olacaksınız’ dedi. Haydar öğretmen birlikte aynısını yaptı. Bu yapılar gençlerle yürür. Bu eylemek değildir ki, bizim abilerimiz ablalarımız bu işi yapamaz, katiyen bu değil. Almak istediğim şu, siz koşacaksınız, tığ koşacağız. Bunu başaracak olan sizsiniz ve Türkiye’de bunun emsali bir siyasi hareket bulunmayan” dedi.

BTP Bilgisizlik Kolları Ankara Kızılcahamam’üstelik Deneyimsizlik Çalıştay’ı düzenledi. İki zaman süren çalıştayda cahillik kollarının faaliyetleri değerlendirildi, bundan sonraki posta haritası konusunda düşünce alışverişinde bulunuldu. Programın serencam gününe Türkiye’nin genişlik tendürüst siyasi lideri olan BTP Genel Başkanı Hüseyin Mebde dahi onur konuğu kendisine katılarak gençlerle buluştu.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, erk doğmak amacıyla politika yaptıklarını belirterek şunları söyledi:

“İKTİDAR 20 YILDIR KENDİNDEN OLMAYANLARLA SAVAŞ EDİYOR”

“Olur nüfuz atılmak birilerini burunlamak mıdır, herkesi kucaklamak mıdır? Herkesi kucaklamaktır. Biz bunu yapabilirsek bu iktidara layığız demektir. Bunlar zaten 20 yıldır milletle cenk ediyor, bizimle cenk ediyor, bizatihi olmayanla kavga ediyor. Heybetli olan insanları cenk edip yenmek değildir, eke olan insanları özlük fikrine yaklaştırabilmektir. Bu pekâlâ peki? İktidar olursun ayrımsız ayrıntılar koyarsın ortaya; Atatürk’ü akseptans etmeyen, Ehl-i Beyt’i akseptans etmeyen, bunlara alın olan insanlar var evet, hepsinin çoluğunu çocuğunu Ehl-i Beyt aşığı Kemalist yaparım. Verin bana iktidarı, verin bana Milli Eğitim Bilimi müfredatını 10 yıl bilahare görün çocukları. Bu insanlar ayrımsız terbiye almadı kim, bu insanlara tıpkı madde anlatılmadı kim ne bekliyorsunuz. Diyorsun kim, ‘sen Atatürk’e kuşkusuz şöyle bakarsın’ yahu adamın 100 kıta tanıdığı var, bütünü dahi hep Atatürk’ü kötülemiş, ne bilsin. Nereden bilecek? Sen birlikte anlatmamışsın, ilkokulda, ortaokulda, lisede tek özdek öğretmemişsin adama, ‘sen elbet böyle olursun’ diyorsun, hakeza tamam aha.

“BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ OLAĞANÜSTÜ BİR GENÇLİK HAREKETİDİR”

Müstakil Türkiye Partisi zaman alişilmamiş aynı gençlik hareketidir. Biz tek siyasal partide sıfır bir cahillik hareketiyiz. Diğerlerinin hakeza bir dertleri, niyetleri da namevcut. Ben gençliğin lideri değilim, gençliğin içinden eski benzeri politik liderim. Şu mesajı vermeye çalışıyorum size bile Türkiye’deki kamu gençlere bile şu mesajı vermeye çalışıyorum; Çoluk Çocuk dahi liderlik yapabilir, çoluk çocuk üstelik benzeri şeyleri yapabilir, becerebilir. Bizim içtimai algımızda şu haddinden fazla yaygındır; Tıpkı baba fabrikatör olur oğlu üzere, ‘Geziyor tozuyor, ego ona üretimlik dirilik edeceğim’ der. Bala gider memleketine babası fabrikada hiçbir gelişim vermez buna. Tığ yıllardan beri bu ülkenin gençliği temas zaman itilmiştir, gelişigüzel ant ikinci planda bırakılmıştır ve seçme antlaşma korkulmuştur, bu içtimai adına böyledir. Bunu yıkan eş Atatürk’tü. Gençlerin konusunda tıpkısı Cumhuriyet Altını inşa etti. Gençlerle birlikte yaptı bunu ve Cumhuriyeti gençlere can etti, ‘koruyucusu da koruyucu dahi siz olacaksınız’ dedi. Haydar sarıklı bile aynısını yaptı. Bu yapılar gençlerle yürür. Bu söylemek değildir kim, bizim abilerimiz ablalarımız bu işi yapamaz, katiyen bu değil. Geçmek istediğim şu, siz koşacaksınız, tığ koşacağız. Bunu başaracak olan sizsiniz ve Türkiye’birlikte bunun emsali tıpkısı siyasi akım namevcut.

“BU ÜLKEDE YARIN BİZ VARIZ, ONLARIN HİÇBİRİ BULUNMAYAN”

Bu ülkede yarın tığ varız, onların hiçbiri bulunmayan. Insan benim geleceğimi şekillendirecekmiş, sen hangi biliyorsun kim benim hayatıma karar vereceksin. Bunu bilcümle gençlerin faziletkâr sesle dile getirmesini sağlayacaksınız. Bunu sağladığınız çevrim alişilmadik büyüklükte bir yara yanacak ve bilcümle toyluk bizimle debi edecek. Buna hepiniz şahit olacaksınız. Böyle tıpkısı yapının içinde yürüyoruz.

“ATATÜRK GİBİ BU MİLLETİN BAĞIMSIZLIĞINI İSTEYEN BIRICIK YAPIYIZ”

Atatürk milli mücadeleyi başlatma kararı aldığında O’na on paralık kimesne inanmıyor, cümle karşısında. Atatürk hakeza bir ortamda benzeri milli uğraş başlatıyor ve budun o başarıyı, o fideist, o iradeyi gördükçe katılmaya başlıyor. Halas Savaşı’nın sonuç cephesi Iri Taarruz’da topyekun benzeri budun savaşa katılıyor. Bir Numara İnönü’birlikte bunun onda biri da bulunmayan, ikinci İnönü’da sekizde biri de bulunmayan, Kütahya- Eskişehir’de zaten kaybetmişsin. Yarısı tekrar gitmiş amma işte o inanç, o emir, o iman ortaya çıktıkça bu milletin mayası tertemizdir. Bizim üstelik en balaban farkımız aynen Atatürk üzere bu milletin bağımsızlığını isteyen biricik yapıyız ve aynıyla O’nun verdiği savaşım kabilinden bu ülkeyi bölmek talip azınlık ruhunu bu ülkeden defeden ve bu milleti özgür bire bir şekilde ati taşımaya etkin biricik yapı biziz.”Share: