Kaçakçılık operasyonunda 11 kişi adli kontrolle başıboş

Kayseri polisi tarafından 2 ilde 15 ayrımlı adrese düzenlenen senkronik operasyonlarda 2 bin 200 adet gizlice sigara ve haddinden fazla sayıda kaçakçılığa konu malzeme ele geçirildi. Operasyonda yakalanan 11 birey ise çıkarıldıkları mahkeme tarafından adli taharri şartı ile erkin bırakıldı.

Edinilen bilgiye bakarak, Kayseri İl Güven Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Uğraş Idarehane Müdürlüğü, Kaçakçılık Suçları Departman Amirliği ve Teknik Kesim Amirliği görevlileri yoluyla yapılan istihbari çalışmalarda; kentte gizlice sigara, yapmacıklı etil alkol ve ruhsatsız tabanca ticareti işleyen şahısların bilgilerine ulaşıldı. Polis Güçleri ekipleri tarafından kaçakçılık suçuna karışan şahıslara müteveccih Kayseri ve Mardin illerinde 15 farklı adrese eş zamanlı ameliyat düzenlendi. Düzenlenen operasyonda 10 emanet gözaltına alınırken, yapılan aramalarda 2 bin 200 paket gizlice sigara, 40 litre yapmacıklı etanol, 134 sayı etil alkol yapımında geçer gereç, 2 skor ruhsatsız tabanca ve 27 sayı fişek ele geçirildi, şahısların kullandığı 3 araca üstelik umum konuldu.

İşlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen 11 hayat, çıkarıldıkları mahkemede adli arama şartı ile erkin bırakıldı. – KAYSERİ

Share: