Kara yollarında durum

Yağız yollarının yapım, hizmet ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde alçak gidilmesi, gidiş geliş belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün kat durumu bültenine göre, TEMA Otoyolu’nun İzmit Mağrip-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara istikametindeki üstyapı ve asfaltlama çalışmaları nedeniyle hafta arası her dönme 22.00-06.00 saatlerinde otoyol trafiğe kapatılarak erişim İzmit Gün Batısı Kavşağı’ndan D-100 için yönlendiriliyor.

Akhisar-Salihli yolunun 0-5. kilometrelerindeki üstyapı restorasyon, Ermenek- Mutluluk yolunun 18-19. kilometrelerindeki (Çamlıca mevkisi) misil imal, Ankara- Niğde Otoyolu’nun Tembel Kavşağı-Tembel angajman yolundaki hizmet ve tamir, Silifke- Mersin Ağacı yolunun 30. kilometresindeki Karayar Tüneli’nin bakım ve tamirat çalışmaları dolayısıyla söz konusu kesimlerde muvasala kontrollü gerçekleştiriliyor.

Kırşehir-Aksaray yolunun 6-8. kilometrelerinde nöbet yapım çalışmaları bitmeme ettiğinden muvasala mukassem yolun tıpkı bölümünden iki yönlü sağlanıyor.

Samsun-Ankara yolunun 21-26. kilometrelerindeki (Nahiye tünelleri mevkisi) heyelan ıslah, Isparta- Antalya yolunun 0-15. kilometrelerindeki yüzeysel şümul yapım çalışmaları sebebiyle bu kesimlerde sürücülerin trafik bel ve işaretçilerine ilgi etmeleri gerekiyor.

Elazığ- Bingöl yolunun 5-9. kilometrelerindeki üstyapı yenileme çalışmaları, Alaplı-Ereğli- Zonguldak yolunun 5-6. kilometrelerindeki göçü dolayısıyla mezkûr kesimlerde muvasala kontrollü sürdürülüyor.

Share: