KASKİ Genel Kurulu su zammı maddesi ile toplanıyor

Gelişmemiş adı KASKİ olan Kayseri Su ve Lağım Döşemi İdaresi genel oturmuş, gündeminde kâin maddeleri görüşüp karara bağlamak üzere 14 Teşrinisani tarihinde toplanacak. Kayseri Büyükşehir belediyesi sedir salonunda yapılacak olan toplantının saat 15.30’da başlayacağı öğrenilirken 9 özellik üzerinde görüşülüp karara bağlanacağı duyuruldu.

Yapılan duyuruya göre 2023 yılı envestisman programı, 2023 yılı performans programı, 2023 yılı sevap tarifelerinin görüşülmesi ile 2023-2025 tarihleri arasındaki dirimlik masraf bütçesi birlikte görüşülecek. Gerçekleştirilecek olan genel kurulda denetçi seçimi ve ücreti de belirlenmesi beklenirken, ekip ihdası, yönetmeliklerde olan değişiklikler ve dümen kuruluna taşınmazların koca ve değiş tokuş yetkisi verilmesi da gündemde konuşulacak olan konular ortada vadi alıyor.

Bilindiği için Kayseri, Mardin ve Malatya illerinden sonraları 9.84 TL ile ucuz su tüketimi sağlayan illerden üçüncü sırada düz almakta ve Kayseri’da mevcut öğrenciler nısıf yarıya indirimli su kullanmakta. – KAYSERİ

Share: