Kırşehir Şehremini Ekicioğlu, Saha Çalışmalarıyla İlgili Açıklama Yaptı

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cömert Evran, Medrese ve Çukurçayır Mahallelerinde yürütülen düzlük çalışmalarıyla ilişik yaptığı açıklamada çalışmaların cevvaliyet kesmeden bitmeme ettiğini belirtti.

Komutan Ekicioğlu açıklamasında, “Düzlük ekiplerimiz, Kardeş Evran Mahallesi Cömert Çarşısı yanında kaba istinatgâh tamirat çalışması, Medrese Mahallesi Ahmet Yesevi Bulvarı’nda (Adliye önü) kaldırım ve asfalt çalışması ile Çukurçayır Mahallesi’nde (Hılla Gölü gövde) asbestli borazan değişim çalışmasını bütün hızıyla sürdürüyor” dedi.

Açıklamanın hep ise şöyle:

“Tığ, Kırşehir Belediyesi adına Anadolu’nun ortasında yaşıt tıpkısı kent olacağımızın sözünü verdik ocak halkımızdan aldığımız destekle de verdiğimiz sözleri yerine aktarmak üzere hiç ara vermeden çalışıyoruz. Yapılan çalışmaların halkımıza dokunması ve onlardan aldığımız destekle da henüz ilerilere taşınması bizler amacıyla çok ehemmiyet arz ediyor. 31 Mart’ta göreve geldiğimizde halkımızla da paylaşmış olduğumuz projelerimizi hepyek hayata geçiyoruz. Körpe Kırşehirimiz, Anadolu’nun ortasında yapılan bu iş ve projeleriyle dikkatleri birlikte konusunda çekiyor. Bu noktada Kırşehir Belediyesi yerine bizim bile sorumluluğumuz bir o kadar elan artıyor.

Sene başında bile söylediğimiz kadar baharat ve yaz aylarının başlamasıyla gelişigüzel umum saha ekiplerimiz kamudan aldığı destekle ve amme mallarını bile gözeterek; kamu malını akıllıcasına ve planlı kullanarak gece gündüz demeden çalışıyor. Yaptığımız çalışmalarımızı bile halkımızla paylaşmaya bitmeme ediyoruz. Temas tür yasaklama ve engellemeler karşısında “yapamazlar, bitiremezler” diyenlere aldırmadan Kırşehirli hemşehrilerimizden aldığımız destekle planlarımızı hayata geçirmeye devam ediyoruz. Önceliğimiz ise halkımızın ikbal ve beklentileri doğrultusunda debi ederek genişlik gücük sürede çalışmalarımızı tamamlamaktır.

Düzlük ekiplerimiz, Kardeş Evran Mahallesi Kardeş Çarşısı birlikte sert medar tamirat çalışması, Medrese Mahallesi Ahmet Yesevi Bulvarı’nda (Adliye önü) yaya kaldırımı ve asfalt çalışması ile Çukurçayır Mahallesi’nde (Hılla Gölü üst) asbestli boru değiş çalışmasını umum hızıyla sürdürüyor. Projelerimiz dahilinde mahalle ve caddelerimizdeki kere, yaya kaldırımı ve peyzaj çalışmalarını bile hızlandırdık. Yapılan çalışmalarımızın gerek içtimai iletişim araçları tarafından gerekse birlikte basınımız tarafından halkımızla anında paylaştık, paylaşmaya da devam ediyoruz. Asfalt üstüne elan önceden birlikte saraka verdiğimiz kabilinden çabuk tıpkı şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrimizde natamam mütezayit ve bakım bekleyen tüm noktalara ulaşacağız.”

Share: