Manisa yer sarsıntısı bölgesi üzere üretmeye devam ediyor

Asrın felaketi namına nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Manisa’dan deprem bölgesine yardımlar devam ediyor. Vali Yaşar Karadeniz, Manisa’birlikte zelzele bölgesine yakışmak için üretilen ürünleri yerinde inceleyerek, yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Meneviş Prefabrik firması, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Mesleki ve Maharet Anadolu Lisesi, Polinas Mesleki ve Ustalık Küçük Asya Lisesi, İsmet İnönü Kız Ustalık ve Meslek Lisesi, Mesleki ve Ustalık Küçük Asya Lisesi ile Şehzadeler Halk Yetişek Merkezini ziyaret edip sarsıntı bölgesine yetişmek amacıyla üretilen ürünleri yerinde inceleyici Vali Karadeniz, henüz sonraları eşi Zehra Karadeniz ile gelişigüzel Manisa’daki depremzede vatandaşlarla yemekte benzeri araya geldi. Ilbay Karadeniz, geçmiş yerine Hare Ihdas firmasını ziyaret etti. Sarsıntı bölgesine çalışmak için üretilen rekiz duş-banyo üretimini yerinde inceleyen Ilbay Karadeniz, yetkililerden bilgi aldı. Ilbay Karadeniz’e Dalgır Prefabrik firması eliyle 110 sayı rekiz duş-banyonun üretilerek sarsıntı bölgesine sevkiyatının yapılacağı bilgisi verildi.

Ilbay Karadeniz, daha sonradan Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Mesleki ve Beceri Küçük Asya Lisesi ile Polinas Mesleksel ve Beceri Anadolu Lisesi’ne ziyarette bulundu. Mektepli ve öğretmenler tarafından üretilen rekiz tuvaletleri durumunda inceleyen Ilbay Karadeniz’e Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Mesleksel ve Teknik Küçük Asya Lisesi eliyle 12 skor (çiftli) seyyah tuvalet üretiminin yapıldığı, Polinas Mesleksel ve Ustalık Küçük Asya Lisesi eliyle birlikte 25 skor (çiftli) turist abdesthane üretimi yapıldığı bilgisi verildi.

İsmet İnönü Kız Maharet ve Patika Lisesi ile Mesleki ve Maharet Küçük Asya Lisesi’ni bile müzakere fail Vali Karadeniz’e İsmet İnönü Mesleki ve Beceri Rum Lisesi Müdürlüğünce 289 adet balya, 300 nüsha kutup battaniye, 22 sayı yastık, 27 nüsha koca tulum, 4 adet yavru gayda, 6 nüsha eldiven, 3 adet eşofman takımı, 4 skor giyilebilir battaniye üretimi yapıldığı, Manisa Mesleksel ve Ustalık Rum Lisesi Müdürlüğü’nün bile 220 sayı soba ürettiği bilgisi verildi.

Son olarak Şehzadeler El Eğitim Bilimi Merkezini musahabe fail Ilbay Karadeniz, zelzele bölgesine tüketilmek için üretilen balya, polar vb. mahsulat hakkında yetkililerden vukuf alarak, emeği geçenlere teşekkürname etti.

Depremzedelerle yemekte aynı araya geldi

Vali Yaşar Karadeniz ve eşi Zehra Karadeniz, Ayşe Hafsa Şehriyâr Güven ve Yurtlar Kurumu Kız Mektepli Yurdu’nda mütezayit depremzede vatandaşları yemekte ağırladı. İlk olarak depremzede vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaları üzere kurulan yardım malzemelerinin toplandığı alanı inceleyici Ilbay Karadeniz ve eşi, depremzede vatandaşlarla üstelik yakından ilgilendi. Baziçe alanındaki çocuklarla tıpkısı araya mevrut Vali Karadeniz ve eşi, çocuklara türlü hediyeler verdi. Vali Karadeniz ve eşi Zehra Karadeniz, henüz bilahare depremzede vatandaşlara kemirmek ikramında bulundu. Vatandaşlarla arkadaşça fail Vali Yaşar Karadeniz, depremzede vatandaşları Manisa’üstelik hamam bir yuvada ibate etmek amacıyla cemi imkanları kullandıklarını ifade ederek, depremin yaralarını hep birlikte saracaklarını söyledi. – MANİSA

Share: